| anonim_4396 a întrebat:

Ce titlu ii pot da unei carti pe care o scriu, daca este vorba despre o familie dinaintea cleui de.al doilea Razboi Mondial?

Un nume de familie asemanator cu cel al cartii,, Morometii" as vrea sa fie si titlul cartii mele, dar nu stiu cum.

Pareri?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Crezi că poți scrie un roman social despre o perioadă atât de tumultuoasă pentru țăranul român, dar nu ești în stare să-i dai nici titlul?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta voiam sa ii zic si eu.
Dar e ciudat ca i-a zis-o unul care nu si-a gasit nume thinking