| Venom23 a întrebat:

Ce tot îmi spuneți că va apărea aceea persoană în viața mea? Lumea nu mă bagă în seamă dar să am pe cineva. Nu am față de așa ceva.Nu o să umblu în viața mea cu o fată. Deschideți ochii eu spun adevărul când vine vorba despre asta.Deci sunt făcut să rămân singur. Sper să nu vă supărați.

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Wow, self estimul tau este zero!
In cazul asta, este nevoie sa apelam la babe si la relatiile lor, sa-ti gaseasca ele o fata.

| Venom23 explică (pentru Violleta2022):

Minciuni și minciuni cică FIECARE e frumos în felul său.Pe draci.Doar cei frumoși pot avea noroc. Poate și cei urâți dar eu sunt și mai și.Pot doar să mă uit la ele.Lor le este scârbă că mă văd cu bubele astea pe față. Deci imposibil

| Violleta2022 a răspuns (pentru Venom23):

Imi pare rau sa-ti spun, dar daca ai bube pe fata este doar vina ta, ca nu le le acorzi atentie, sa-ti cureti fata si sa o ai frumoasa.
Apa cada si sapunul sunt tot ce a nevoie, iar daca te speli corect pe fata, imediat cum intrii in casa, dupa ce ai stat mai multa vreme in aer liber, trebuei musai ca imediat sa o cureti de impruitati si praf, sa nu se depuna in porii fetei, formand puncte negre, care se infecteaza si ulterior se transforma in cosuri (acnee/bube).
Nu-i nimeni vinovat ca nu esti atent cu igiena ta!
Se impun 2 dusuri pe zi, unul dimineata la trezire si unul inainte de culcare, pe fata si pe tot corpul.
Pe fata te poti spala de 2-3 ori pe zi cu apa calda si sapun, pentru a elimina transpiratia de peste noapte si orice impuritati sau praf care s-au depus in timpul zilei, care amestecate cu transpiratia si grasimea fetei, produc acnee (ti-am explicat si mai sus procesul formarii lor).
Nimic nu-i imposibil, ca toti adolescentii treceti prin asa ceva, iar cei atenti cu fata lor, au tenul curat si ingrijit. Tu crezi ca-i spala maica-sa pe fata pe aia?
Nu, au grija de aspectul lor exterior, de igiena personala, de tot. Asta poti face si tu, fara nici un efort teribil,

| Venom23 explică (pentru Violleta2022):

Lasă-mă în pace am 20 de ani fac ce vreau.Nu mă interesează de fete de fapt de toată lumea

| Violleta2022 a răspuns (pentru Venom23):

Bravo! Iata ca ai scos la iveala adevaratul tau caracter!
Iata de ce nu ai pe nimeni si nu te place nimeni, pentru ca aroganta si atitudinea asta, dezgusta si indeparteaza oamenii.
Poate ar trebui sa lucrezi la comportamentul tau, daca vrei sa-ti faci prieteni, daca vrei sa fii primit in grupuri de oameni, daca vrei sa-ti faci o relatie cu o fata samd.
Desi ai 20 de ani, reactia ta a fost a unui copil de 5 ani.
Jenant, terbil de jenant sa sarii de fund in sus, ca un copil razgaiat.
Eu vad extrem de multa imaturitate la tine si lipsa de respect pentru ceilalti.
Nu-ti fa probleme, ca te las in pace, oricum, nu meriti sa ne obosim cu tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ne supărăm deloc. Ce își face omul cu mâna lui, e lucru manual.

| Drimmero a răspuns:

Ai urma de barbatie in tine? Eu nu o vad, ce tot bociti ca nu va gasiti aleasa sau mai stiu eu ce prostii de genul,, de parca viata s-ar rezuma numai la dragoste si la gasitul unei iubite, mai ganditi si cu capul ca d-aia il aveti pe umeri.

Daca esti insistent in dorinte si stii unde sa cauti vei gasi tot ce ai nevoie.

| Freya1 a răspuns:

Mai stiu pe cineva care nu a sperat ca va fi cu cineva, sau cel putin ca va fi cu o fata ok si acum este cu una pe care o vor multi de iubita.
Dacă tu te descurajeze asa e stric problema ta.

| Venom23 explică (pentru Freya1):

Eu cred că el este frumos.Și de aceea are.Dar eu sunt foarte urât și mă resping că am fața distrusă de bube.Le este scârbă de mine

| SilentRain a răspuns:

Lucrează la caracterul tău Venom23, dacă ești tăcut și invizibil clar nu o sa te observe nimeni
Ai mai multa încredere în tine, ai radare cu tine și așteaptă poate nu o sa ploua cu gagici dar dacă ai încredere în tine și ieși din umbra cu siguranță o fata tot o sa te observe
Mergi la un pisholog, fa cursurii de dezvoltare personala

| J0B0MAT a răspuns:

Cine a îndrăznit să îți spună asta?! Nu îi lua în seamă, sunt răutăcioși.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

La ce îți trebuie iubită când ai prieteni imaginari cu care te poți certa aici?

| Plato a răspuns:

Pai asa e. Cineva e pentru tine, e sufletul tau pereche, ti-e predestinat.
DAR, cu mentalitatea asta nu o vei gasi. Daca-ti impui, si continui sa te izolezi de lume, slabe sanse.

Nu ne suparam, prietene, ca nu stai pe banii nostri.
Fericirea e o alegere. Mergi la un psiholog, parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate sa-ti spuna toatã lumea ca va aparea cineva in viata ta, Dacã tu crezi cu tarie ca asta e adevarul asa o sa fie. Ci nu pentru ca nu existã oportunitati, ci tu le ignori sau te resemnezi. Legea atractiei e reala si chiar functioneaza

| Venom23 explică (pentru anonim_4396):

Nu funcționează la mine.Dar la voi da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cine te pune sa pui intrebari din astea pe site-uri cu dubiosi care viseaza suflete pereche
n-o sa ai, impaca-te cu ideea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ma supăr? Da, îmi crapă o vena.
Normal ca n-o sa apăra.Normal ca nu te baga nimeni in seama.Normal ca n-ai fata de asa ceva (orice o fi însemnând acel "ceva").
Nu te lua după toți ăștia care o lalaie cu "fiecare persoana e frumoasa in felul ei".Pe dracu. Unii sunt frumoși, unii sunt urâți, nu suntem egali.Au si ei partea lor de adevăr când spun ca poți compensa prin altele, dar tu clar nu poți, deci...n-ai o frânghie prin casa?

| Venom23 explică (pentru anonim_4396):

Cel mai bine e să nu îmi bat capul cu lumea.Să nu mai aud de ea. Vreau să fac ceea ce îmi place

| Venom23 explică (pentru anonim_4396):

Și ai dreptate.Nu mă iau oricum după cei ce îmi spun că voi avea pe cineva.Dar spune-mi dacă e adevărat ce spun.Doar băieții frumoși pot avea o relație cu o fată

| gogu220 a răspuns:

Fă un curs de dizainer vestimentar sau de interior. Acolo sunt multe fete. Poate că va fi una care va aprecia gusturile tale.