| TotalDamage a întrebat:

Ce trebuie sa faci ca sa te inscrii la liceu dupa ce te-au repartizat? Putin mai detaliat daca se poate. FUNDA

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Trebuie sa mergi la respectivul liceu ca sa iti depui dosarul (dosar plic).
Acesta trebuie sa contina:
- Cererea de inscriere
- Cartea de identitate si certificatul de nastere in copie legalizata
- adeverinţă cu notele şi media generală obţinute la Evaluarea Naţională 2012
- foaia matricolă pentru clasele a V-a - a VIII-a (cu calculul mediei generale)
- Fisa medicala.

Asta-i tot. Bafta!

2 răspunsuri:
| 1Mihai1 a răspuns:

Să mergi la liceul respectiv.

| DanilaMarianaVioleta a răspuns:

Dupa repartizarea computerizata la licee va trebui sa duci dosarul la liceul in care ai fost repartizata.Acesta poate fi dus in perioada acestei saptamani. Dupa care in toamna se vor afisa clasele si iti vei cunoaste colegii care iti vor fi alaturi 4 ani si cu care vei lega prietenii. Sper ca am atins punctul cerut! Succes la liceu si in viata mai departe!