| AvalohAlyn a întrebat:

Ce va enerveaza la facebook si facebook-isti?
Pe mine ma enerveaza cei care ii intrebi ceva sau intri in vorba cu ei,vad ce ai scris,adica vad mesaju dar nu raspund, lasa asa sa fie "seen"(vazut).Si ma mai enerveaza cerseala de like-uri si cei ce posteaza foarte des tot felul de lucruri tot in goana dupa like-uri si popularitate.Alt lucru care nu imi place e ca le dai la unii useri cerere si nici nu ti-o refuza nici nu ti-o accepta,te lasa asa "in dodii" si tu poate chiar vrei sa vorbesti cu el sau sa te imprietenesti cu ei.
Pe voi, ce va enerveaza la facebook?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pe mine ma enerveaza ca te judeca oamenii dupa facebook.
Nu fac referire la mine.
Adica sa zicem ca esti pe TPU. Te imprietenesti cu cineva. Vede ca esti o persoana super de treaba. Totul ok.
Dar ii dai fb-ul. Si apoi vede ca nu ai decat cateva like-uri la o poza(chiar daca in poza ai iesit super bine).
Clar: neimportant.
Asta ma enerveaza cel mai tare happy
Ma mai enerveaza si faptul ca nici o persoana "importanta" de pe fb nu da like la o poza doar pentru ca vede ca nici alti "importanti" nu au dat like.

Toata goana asta dupa like-uri.
Si faptul ca posteaza intr-una tot ce fac. Posteaza si mancarea pe care o mananca pentru like-uri -_-.
Asta e parerea mea.

| AvalohAlyn explică (pentru DoarBogdan):

Ai mare dreptate..generatia ''fb-like''laughing
De parca like-urile ar tine de foame sau s-ar transforma in bani asa fug unii dupa ele.laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ma mai enerveaza ai alea cu type amen sau ceva, ca daca ignori nu stiu ce se intampla.
Aia cred ca e o mare prostie.

6 răspunsuri:
| raluk27 a răspuns:

Ma enerveaza : cei cu citate a la Tony Poptamas sau care posteaza alte banalitati de genul "lumea e rea si invidioasa", "nu trebuie sa uiti de unde ai plecat", "viata e grea printre straini" etc etc, apoi cei care trimit invitatii la jocuri sau aprecieri, cei care posteaza in disperare poze cu tot ce face copilul (mananca, merge, sta pe olita, se joaca) sau cu tot ce face catelul, cei care dau share la tot felul de articole cretine cu universul, atacurile energetice, flacara violet, alimente care ne otravesc s.a.m.d, cei cu vesnica problema "spitale versus catedrale", cei care posteaza poze facute de sus propriilor picioare, cei care exagereaza cu mesajele de sarbatori si zile onomastice si mai ales persoanele care iti dau add, le accepti cererea si imediat dupa te trezesti cu mesajul "Buna! Ne cunoastem? Cine esti?".

De asemenea, mie personal, nu imi place cand primesc cereri de la persoane pe care nu le cunosc (nici personal, nici din vedere).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Momentul acela când îi trimiți unui ticălos mesaj și îți răspunde după câteva j.dă zeci de minute, trist.
Ahhh... și cerșetoria de like-uri + ipocrizia postărilor, știu ce vorbesc, omule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut!
La facebook, mă enervează noile reguli ce au legătură cu numele.
La utilizatorii facebook-ului, când te etichetează în fotografii ce nu au legătură cu tine, îți trimit invitații de jocuri și acele persoane care -cerșesc- like-uri, după cum ai scris și tu „de parcă like-urile ar ține de foame sau s-ar transforma în bani, așa fug unii după ele".

| 熊Panda熊 a răspuns:

Nu-mi place ca-ti fura timp. Adica intrii doar ca sa iti vezi notificarile, apoi vezi ca cutare a postat nu sriu cate poze, apoi mai intrii pe "acasa", mai stai vreo 1-3 ore,... De aceea parca as vrea sa ma mai feresc de el.