| anonim_4396 a întrebat:

Ce vă face pe voi nefericiți?

Întrebare inspirată de Strong Heart.

Răspuns Câştigător
| SilentRain a răspuns:

Fericirea altora

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Reao

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt rea, doar ca imi plac fetele triste devil

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Tot cu turcul, tot cu turcul?
Nu de alta, da' sa știu daca sa fiu nefericit sau nu.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Nea'eu m-am născut ca sa mor singura
Poti sa plângi si tu de mana cu el big grin

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Vezi ca e la fereastra si te vede thinking

| SilentRain a răspuns (pentru DoarBogdan):

Abia l-am trimis acasă cu forța, nu iar

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Super,esti singura, dau petrecere...ce zici, ne combinam?

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Pentu următori 25 de ani, nu mai vreau relație
Mi-a fost suficient asta laughing)

| Sofer a răspuns (pentru SilentRain):

Foarte adevărat happy

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Ei lasa că nimeni nu mă refuza pe mine și scapa cu viața happy

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Prefer să mor, relații nu mai vreau!
Aia te vei obișnui cu durerea, sa nu plângi dupa mine

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Of of o să plâng acum....pe cine mai torturez eu acum...

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Silent Rain...ai trecut printr-o decepție în dragoste? Acum ești mai experimentată, mai atentă, mai greu de fraierit...și poți să iubești din nou. happy

| SilentRain a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce face?
N-am trecut prin nici o deceptie, nu eu
Am alergie la dramă

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Chiar a venit la tine?

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Dap,dacă ai știi si contextul ti-ai pune mainele mainile cap

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Vrea sa se insoare cu tine

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Pe prietenii taii imaginari

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Da,si cică vreo 4 copii

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Chiar mi greu sa cred ca a venit la tine

| SilentRain a răspuns (pentru RAY):

Mi-a fost greu si mie până m-am trezit cu el la Cora '
Contextul în care a venit si ala e mai "mind-blowing"

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Pacat,n-am asa ceva. sad
Pot sa ii împrumut pe ai tai?

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

NU!
Iesi acasă

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

E clar...suferă sărăcuța după el sad

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

laughing)
Si tu suferi după mine

| anonim_4396 explică (pentru SilentRain):

Foarte trist, daca e asa.

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Da,sufăr ca n-am de cine să-mi bat joc

| domnulIordache a răspuns (pentru SilentRain):

Care a fost contextul?

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Ia 5 lei si taci

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Mai pune niste zerouri dupa.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

000,5

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Inca un numar cuprins între 7 si 9 in fata zerourilor.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Ce pagubă de om estilaughing)

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Nu nu, îmi câștig existența folosindu-ma de întreruperile sinapselor cerebrale ale subiecților in procesul utilizării mecanismelor logice de gândire.

| SilentRain a răspuns (pentru Catrice):

Tot paguba esti!
Te-ai mai împăcat cu nevasta ta?

| Catrice a răspuns (pentru SilentRain):

Pai nici nu ne-am certat...

| ShaOfHatred a răspuns (pentru SilentRain):

Can't argue with that

69 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Batranetea

| RAY a răspuns:

Ca nu am iubita,nu am cu cine face, ca nu atrag sexul opus, ca iar ma bag la dieta, ca nu reusesc in ceea ce vreau, trebuie sa ma schimb, ca nu pot face nimic cand e vorba de moarte, dar nu sunt nefericit si doar ma frustreaza cateodata, si desigur ca nu esti din tm

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ca trebuie sa dau cu aspiratorul sad

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Știi ce rezolvă asta? Muzica. Un telefon cu net și niște căști. În 5 minute ți-am aspirat. laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ma incurc in fire... trebuie sa ma intorc, sa ma intorc iar... oh sad Dar am terminat oricum ^_^

| anonim_4396 explică (pentru DoarBogdan):

Uite ce băiat harnic... ^_^

| DoarBogdan a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sa las pe aici curat, cat timp sunt plecat. Ca dupa ce vin... nu imi mai arde de nimic.

| Mosotti a răspuns:

Sa fiu tratat nasol pe nedrept.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Faptul ca privesc in jur si nu prea imi mai miroase a speranta pe termen lung pentru rasa umana. Legat de ceea ce am eu in viata mea... incerc sa ignor, pur si simplu.

| Freya1 a răspuns:

Monotonia,plictiseala,sărăcia,lipsa de iubire, problemele de sănătate etc...

| Frank51 a răspuns:

Cand ma plictisesc.

| Sofer a răspuns:

Multe lucruri și diferite situații.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pe mine ma face nefericit: prostia, bigotismul si credulitatea oamenilor.

| Nemessys a răspuns:

Cand nu-mi iese ceea ce-mi propun sa fac, dar asta e doar temporar. happy

| raMLesS a răspuns:

Pe mine nu ma face nimic nefericit, eu sunt mereu vesel si nu pot sa urasc.

| Apokales a răspuns:

Prea multe lucruri ca sa le enumar, probabil tristetea este o stare a mea de fapt.

| StrongHeart a răspuns:

Cand ne mintim intre noi,in general,noi oamenii si cand lasam ce e mai rau sa iasa din noi.
Ce ma face fericit e cand ne dam seama de lucrurile astea si indreptam tot raul spre bine,iertand,lasand ingerii sa absoarba toata durerea si suferinta acumulata in sufletele noastre.
Cred ca toti functionam asa,in functie de cum sunt ceilalti,reactionam la stimulii exteriori.
Daca cei din jur sunt indiferenti,reci,nepasatori si noi vom adopta o atitudine asemanatoare si nefericirea va domina.
In schimb, daca cei din jur sunt calzi, rabdatori, intelegatori, acolo infloreste fericirea.

| ShaOfHatred a răspuns:

Viața

| Justme1997 a răspuns:

Faptul ca simt ca am esuat in viata si nu am pic de initiativa sa schimb ceva

| RKBlue a răspuns:

Depinde...
Atacurile teroriste.
Degradarea societatii din anumite puncte de vedere.
Prostirea oamenilor care in ciuda a ceea ce ar parea au tot mai putina tangenta cu politica si astfel ne sunt ingradite tot mai mult drepturile si liberatile.
Sexismul, homofobia, rasismul si alte forme de ura(exceptand-o pe cea fata de islam si practicantii lui.Trebuie sa scapam de islam si apoi de restul religiilor)
Si batranelele care plang.

Dar orice ar fi, imi aduc aminte cum fratele meu s-a impiedicat si s-a rostogolit vreo 20 de trepte si ma pufneste rasul(nu a patit nimic)

| DarthNiger a răspuns:

Sunt multe lucruri care ne fac nefericiti, insa personal unu din ele ar fi atunci cand o persoana sau animal are nevoie de ajutor insa nu pot sa il ofer chiar daca as vrea si sfarsesc prin a regreta ca nu am facut ceva chiar daca nu puteam, mai ales cand vine vorba de persoane apropiate.

| DonEduardo a răspuns:

Sa fac la matematica si la fizica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In afara de fericirea altora...
nereusitele(rare)pe plan profesional.Desi nu e nefericire, e mai mult enervare/frustrare.In mod normal reusesc ceea ce-mi propun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt nefericit când știu că puteam mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Știu ce zici. sad

| IoanaRoman09 a răspuns:

Depinde

| IonutSiAtat92 a răspuns:

Oamenii.

| Onisim10 a răspuns:

Pe mine mă face nefericit când cineva mă minte în față, chiar dacă l-am văzut ce a făcut, și el zice că nu a făcut.
Asta mai mult se referă la nervi.
Ce mă face nefericit, e faptul că generația tânără de schimba foarte mult, acum e la moda sa te însori la 18 ani, și să divorțezi după 2 ani, și așa în continuare.
Și mă mai face nefericit faptul că giganții, sau oameni foarte înalți, și mari, puternici, ai dispărut.
Când aud că un om foarte mare și voinic a murit, mă întristează.

| raMLesS a răspuns (pentru Onisim10):

E la moda sa te insori la 18 ani? Asa era inainte, acum a crescut, oamenii se casatoresc pe la vreo 30 de ani acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Valeennavoleena65 a răspuns:

Cand nu îmi merge netul

| Petre_Ilinca_1998 a răspuns:

Cand am ce pune pe masa familiei mele!