| Jayns a întrebat:

Ce va motiveaza? Daca ti-ai pierdut motivatia ce faci? Daca nu mai simti ca are sens sa muncesti si sa traiesti?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Inainte as fi spus ca orice, orice stare de bine pe care o simti, poate fi transformata in alta stare de bine.

Dar acum... cand chiar omul duce lipsa de motivatie si nu mai gaseste raspunsul pentru care sa mai traiasca... este incredibil de greu sa gasesti ceva motivator.
Cand ai acel sentiment in tine care nu iti da pace, cand te gandesti ca trebuie sa muncesti mereu pentru a putea fi fericita ca persoana, iar asta duce doar la imbatranire... si acea stare de fericire nu mai este atinsa, nu ramane decat momentul prezent, cel de acum. Asta sau ignoranta.

Daca esti o persoana care poate ignora, ignora ceea ce se intampla acum, si incearca sa gasesti fericirea in lucrurile mici, chiar si in locul de munca, pentru ca oricum... la final, nimic nu o sa mai conteze.
Daca insa nu poti sa faci asta, nu iti ramane decat sa strangi din dinti si sa induri ceea ce se intampla, sa nu te opui acestui moment, si sa ai credinta... ca va fi mai bine, in orice moment. Aceasta credinta orbeasca este tot ceea ce mai ramane.

Chiar daca as da o lista cu lucruri care ar putea fi motivatoare, ma gandesc si la locul meu si... nu m-ar ajuta deloc.

Numai bine si succes!

1 răspuns:
| AlexValentinn a răspuns:

Poate ti-a sunat ceasul si de asta nu mai ai chef de nimic.