| Smackdown a întrebat:

Ce vi se misca mai bine si mai repede? Windows 7 sau Windows xp? Mie mi se misca mult mai repede Windows 7.

4 răspunsuri:
| Kqzu97 a răspuns:

Da se misca mai repede, dar eu te sfatuiesc sa nu il instalezi pentru. ca e foarte prost...

| warwara a răspuns:

Depinde si de cat de performant este calculatorului...

| karakushiu a răspuns:

Depinde Windows7 e mai mult pentru jocuri. Windows Xp e mai practic si mai utilizat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Windows xp are cerinte mult mai mici, 233Mhz minim, 300mhz recomandat la procesor; 64mb ram minim, 128mb recomandat; pe langa 1Gb ram si procesor, cat cere Windows7.Cu toate astea windows7 se misca foarte bine cu 1Gb ram, ce-i drept am procesor de 2600.Nici XP-ul nu ar merge rau in aceleasi conditii.Totusi 7-le este de ultima generatie, iar XP a fost scos la pensie, nu se mai vinde.