| anonim_4396 a întrebat:

Ce vrea să spună citatul: "Vorba bate gândul la final"?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Pai normal pentru ca gandul nu-l afla celalalt orice ai gandi, deci nu are impact, cand deschizi gura la final, aia conteaza, ca celelalt stie ce gandesti, ca o zici, sau zici ceva ce reflecta ce gandesti.
Sau si daca nu zici in legatura cu ce gandeai, tot vorba la final conteaza, ca ajunge la celalalt, in relatia cu cineva, da, vorba bate gandul.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă e vorba de șuie paparude: nimic. le trebuia o nenorocită de rimă

| Celcestietot a răspuns:

Vorba este cea care distruge sursa corpului, asta vrea sa spuna.