| JOHNtheADVISOR a întrebat:

Ce vremuri trăim dacă un om simplu își expune părerea este conspirator și instigă poporul, pe când ceea ce spun "specialiștii" se consideră adevăr, ba mai mult lege?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca unul care a invatat ZECI DE ANI pentru a deveni doctor in specialitatea sa, ceea ce spune afirma in cunostinta de cauza si poate fi asimilata ca fiind LEGE, fiindca nu sunt simple vorbe expuse de tot felul de agarici ageamii imbecili si retardati. laughing

| JOHNtheADVISOR explică (pentru corbulalbrosu):

Și dacă un asemenea "specialist" ar veni cu teoria cum că toate persoanele trecute de vârsta de 60 de ani sunt cauza răspândirii unei noi tulpini de virus și hotărăsc eliminarea acestora pe motiv că o fac pentru binele celorlalți cetățeni cum ai proceda? Te-ai supune unei astfel de descoperire științifică?

| Freya1 a răspuns:

Stai linistit ca eu nu pot sa intreb nimic fara sa am 1/2 comentariu cu"de ce te intereseaza pe tine?" Sau "nu e treaba ta ce faca altii" de parca daca eu am o curiozitate sau parere gata întorc planeta asta invers si se intampla totul cum vreau sau zic eu.
Pot sa inteleg cand exagerezi cu parerea ta probabil instigand la violență sau chestii de genul, dar cand e o parere sau curiozitate nevinovată nu pricep de ce se atacă uni in halul asta.

| Saiko10 a răspuns:

Niste vremuri foarte bune, ca nu mai crede lumea orice idiot care crede ca pamantul este plat, si asculta si ei de unii care chiar stiu despre ce vorbesc.

| rapandula a răspuns:

Nu stii definitia conspiratiei?
Cand tu sau altul va datu cu parerea si lansati idei si argumente fara sa aveti habar de ceva din ce ziceti, habar nu aveti de realitatea acelui lucru, automat sunteti conspirationisti. Specialistii n-au cum sa fie conspirationisti pentru ca nu uneltesc impotriva a ceva cu idei si argumente false date din capul lor. Intelegi?
Astia cate spun ca vaccinul Anti-COVID-19 si virusul SARS-CoV-2 nu exista, si ca vaccinurile ar contine ba cipuri ba un ser care va ucide populatia in maxim cativa ani fara sa aiba habar de procesele prin care un vaccin se creeaza, testele prin care trece, cercetarile si procesele de validare care au loc, ce contine si ce fac mai exact acele substante in corp sunt conspirationsiti impotriva pandeimiei de coronavirus.