| anonim_4396 a întrebat:

Ce ziceți, ar fi mișto ca gangsterii din toată lumea asta să fie mai mulți decât polițiștii, să fie mai bine antrenați și echipați ca polițiștii și să aibă secție și număr de telefon?

9 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

In afara de ultima parte, sa stii ca lucrurile astea sunt reala si chiar asa se intampla. E unul dintre motivele pentru care dispare! copil pe zi (in caz ca nu stiai) Dispar copii cu varsta cuprinsa intre 8 ani si 24 ani. Dar si batrani cu probleme psihice. Foarte multi batrani. Sunt plini stalpii peste tot. Ar trebui sa-ti fie frica. Si de ce gandesti, si de ce faci, si de ce se intampla in jurul tau. Vei avea copii la un moment dat, daca va fi vreo larga care sa te ia si pe tine. Vei face copii cu ea. Vei sta cu frica 25 ani, sa nu ti-i rapeasca careva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fumezi? Ca pare blanao

| xSuntUnCascaval a răspuns:

Deja aia nu s-ar mai numi politie, mai mult anarhielaughing. Ar fi haos total, am trece de la secolul 21' la sisteme tribale. Nu ar mai exista lupta pentru bani, droguri etc. ci mai mult pentru supravietuire. Un fel de Mad Max dar modificatlaughing

| FaraNume1245 a răspuns:

Adică schimbăm numele din "gangster" în "polițist" și invers?

| Alexandrionelu a răspuns (pentru FaraNume1245):

In România sunt aproape sinonime laughing

| aXy99 a răspuns:

Nu e deja asa?

| Bizon95 a răspuns:

Ar fi super misto daca esti gangster
daca esti politist sau... cetatean, ATUNCI AR FI DE RAHAT
de ce?
un gangster "judeca" dupa placul SI INTERESUL LUI PERSONAL, moment in care daca acum sunt abuzuri cu politisti, in lumea ta ar fi abuzuri continue din toate directiile!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce ziceți ar fi mișto că gangsterii din toată lumea asta să fie mai mulți decât polițiștii,
sunt mai mulți
să fie mai bine antrenați și echipați ca polițiștii
sunt mai bine antrenați și echipați.
și să aibă secție și număr de telefon
nu au nevoie
și închisoare pentru polițiști? asta i-ar costa bani, și nu au nevoie pentru ca să își facă treaba.
Utilizator

| johnnny123 a răspuns:

Tu ce zici, ar fi mișto să intre unul noaptea peste tine în casă și să-ți dea cu un topor în cap?

Întreb mai mult ca să-mi dau seama ce înțelegi tu prin cuvântul "mișto".