| Meme10Meme a întrebat:

Ce ziceti? Hutulii sunt daci liberi slavizati?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-ti dezvalui un secret despre istorie: Toata istoria anterioara epocii medievale mijlocii(AD 1000) in multe zone chiar si pana la epoca medievale tarzie(AD1250) este total confuza. Toata istoriile sunt scrise folosind : Presupuneri!, pe baza a catorva mentiuni vagi si rasfirate care de multe ori se contrazic.
Singura metoda de verificare si asta oferind rezultate vagi este limbajul care indica componenta unui grup de oameni.
Hutulii dupa criteriul lingvistic sunt slavonici.