| victory a întrebat:

Ce zodie sunt? sunt nascuta pe 21 mai 1994, la ora 4 dimineata...

daca iau si citesc doua horoscopuri...in unul sunt Gemeni, in unul sunt Taur...eu spre exemplu ma consider Gemeni... dar totusi care este zodia mea pana la urma? ma puteti ajuta?

12 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Eu cred ca esti taur.thinking

nony
| nony a răspuns:

Persoanei nascute la data 21.5.1994, ora 04:00, ii corespund urmatoarele zodii:

Dupa Zodiacul European:
- zodia Taur (decada 3)
- ascendent in Berbec

Dupa Zodiacul Chinezesc:
- zodia Caine (de Lemn)
- ascendent in Tigru

Dupa Zodiacul Indian: zodia Elefant
Dupa Zodiacul Druidic: zodia Castan
Dupa Zodiacul Floral: zodia Papucul doamnei

nony
| nony a răspuns:

@Kayan..cata dreptate ai big grin

cami
| cami a răspuns:

Esti tauroaica. Stai calma, zodia gemeni incepe dupa 22 mai.

| cutie a răspuns:

Intrucat raspunsurile sunt controversate o sa-ti exemplific dintr-o carte denumita HOROSCOP UNIVERSAL pentru noul mileniu de Geraldine Rose si Cassandra Wilcox, unde se arata ca zodia Taurului incepe de pe 21 aprilie si pana inclusiv 21 mai, aceasta zodie fiind guvernata de planeta Venus.

In Horoscopul publicat in saptamanalul cultural-stiintific MGAZIN, este precizata zodia taurului aleatoriu ca data de inceput si de sfarsit, incepand din 19, 20, 21 aprilie si pana la 20, 21, 22 mai. Fiind la sfarsitul perioadei, ai influiente din ambele zodii. Oricum astrologia nu este o stiinta exacta ca matematica, motiv pentru care unii astrologi isi prezinta astrogramele cu date de incepere si de terminare a zodiei diferite. Acest lucru nu trebuie sa te supere, oricum tu sigur esti o fiinta unica, asa cum suntem noi toti la nivelul pamantului, motiv pentru care fiecare avem influiente atat astrale, cat si genetice, care ne caracterizeaza. Important cred ca este ca, sa folosim acele lucruri pozitive, care pot sa ne conduca la realizarea noastra ca Oameni. Vreau sa stii ca un Taur genial a fost William Shakespeare, care s-a nascut pe 23 aprilie. Zodia ta s-ar putea caracteriza prin urmatoarele versuri, pe care le citez din cartea la care am facut referire:

"Sa ai mai mult decat arati.

Sa spui mai putin decat stii.

Sa dai mai putin decat ai.

Sa mergi mai mult decat poti.

Sa-nveti mai mult decat crezi."

Eu iti diresc succes si sa fii o invingatoare.

| kayan a răspuns:

Persoanei nascute la data 21.5.1994, ora 04:01, ii corespund urmatoarele zodii:

Dupa Zodiacul European:
- zodia Taur (decada 3)
- ascendent in Berbec

Dupa Zodiacul Chinezesc:
- zodia Caine (de Lemn)
- ascendent in Tigru

Dupa Zodiacul Indian: zodia Elefant
Dupa Zodiacul Druidic: zodia Castan
Dupa Zodiacul Floral: zodia Papucul doamnei

uite si link:
http://www.eastrolog.ro/zodii-si-zodii/

si stai calma, importanta esti tu, nu zodia ta... :)

| kayan a răspuns:

@nony: great minds think alike? laughing))

| DeeVee a răspuns:

Zodia Gemeni
Ascendent in zodia Gemeni

Zodiacul chinezesc
Zodia Caine (de Lemn)
Ascendent in zodia Tigru

Zodiacul indian
Zodia Firul

Zodiacul arboricol
Zodia Castan
Zodiacul floral
Zodia Papucul-doamnei

http://www.horoscop.ro/Horoscop-alte-pagini/Ce-zodie-sunt.html

Baby.ShiNe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt berbec pana in maduva oaselor! esti in gemeni, era trecut de ora 24 +2ore, adica, daca erai nascuta la 2 noaptea puteai fi taur, asa esti gemeni. e chestie de fus orar in europa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti taur

| XxElenaxX2008 a răspuns:

Cred ca esti gemeni. Asa ma consider eu