| Bella993 a întrebat:

Ce zodie sunteti? Spuneti cate ceva despre voi. Cel mai complex raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
| floribuc2011 a răspuns:

Balanta. Daca vrei sa stii cateva chestii importante despre balante, te pot ajuta. Din ce am observat, sunt putin diferite balantele de septembrie si octombrie. Eu una, ca balanta de octombrie, pot sa-ti spun cam cum sunt eu: nu suport oamenii nesimtiti, mincinosi, care nu se tin de cuvant si prostii, in general. Un adevar despre balante care nu se prea stie este ca sunt destul de razbunatoare, in special daca le-ai gresit de mai multe ori si nici macar bunul-simt de a le cere iertare nu l-ai avut. De asemenea, eu, ca balanta, sunt calma insa pana intr-un punct. Daca se acumuleaza prea multa suparare, frustrare sau ura rabufnesc pur si simplu. Ceva care este in comun si cu Taurii. Pe urma, balantele sunt foarte loiale, in special prietenilor; sunt foarte sociabile si sarmante, mereu cu zambetul pe buze desi poate ca mai au mici suparari. Cand iubesc, iubesc poate cel mai sincer din tot zodiacul. Eu cel putin, asa sunt. Dau totul insa astept la fel. Un aspect al balantelor este ca sunt competitive, deci asteapta-te sa vrea sa fie mereu pe primul loc. Au mult bun gust, ca deh, sunt guvernate de Venus happy, ca Taurii. Sunt si frumoase si chiar au o vasta cultura generala, deci pot tine pasul in orice domeniu. Ca aspecte negative ar fi snobismul, in sensul ca le place prea mult luxul cateodata. Bine, daca se tempereaza, isi revin repede. Unii spun ca sunt foarte materialiste. Depinde de om pana la urma si cum s-a comportat cu respectiva balanta. Si ca un ultim aspect: sunt familiste. Adica eu cel putin asa sunt. Merg pe principiul relatiilor lungi, care se incheie cu o casatorie. Sper ca te-am ajutat big grin.

| Bella993 explică (pentru floribuc2011):

Asa raspuns se da. Ma bucur enorm ca ai mentionat diferenta dintre balantele din septembrie si cele din octombrie. Am observat diferenta. Insa, unele caracteristici sunt la fel. Eu as zice ca, balantele sunt sofisticate. Da, le place luxul. Am observat ca sunt si destul de sensibile, chiar daca nu arata. Observa mici detalii, pe care altii nu pot. Materialisti? Poate. Sunt guvernati de Venus, cum ai zis tu, ca si taurii. Se presupune si despre tauri, ca ar fi materialisti. Eu zic doar ca va place frumosul, rafinamentul, eleganta. Luxul face parte din toate astea. Aia cu nervii, da. Balantele si pestii tind sa tina in ei tot ( frustrarea, supararea etc.), si mai bine prefera sa ramana calmi, decat sa faca circ. Genurile, care mai degraba plang de suparare, decat sa devina violenti. Foarte frumos! Bravo happy

51 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Berbec, taurul e langa mine pentru ca e aliat bun dar eu sant in capul piramidei. Dupa noi vin toti. Sant materialist pe cont propriu, nu ma folosesc de femei pentru chestii materiale. Eu tai si spanzur

| Bella993 explică (pentru mgtow):

Agresivitate, lider innascut, fire competitiva si loiala. Dar pestii? Unde sunt?

| mgtow a răspuns (pentru Bella993):

Taicameu e peste, plecat in lumea larga asa si eu in alta tara

| Bella993 explică (pentru mgtow):

Ai o parere de rau despre el? Sau despre Pesti, in general.

| mgtow a răspuns (pentru Bella993):

Buna nu prea, el a fost un om rau dar nu m-a batut niciodata, era indiferent si ii pasa de el nici acum nu ma suna doar daca il caut eu sau de ziua mea - paste - an nou revelion. Nu tine de zodie cum e omul ci de ambientul in care a copilarit si tratamentul primit de la parinti

| Bella993 explică (pentru mgtow):

Exact! Zodia, arata doar cateva caracteristici, posibile trasaturi al unui nascut intr-o zodie, concluzii trase din foarte multe studii. Cum e un om, cum isi formeaza caracterul insa, depinde de mai multi factori. Aia e psihologie deja.

| aditimus a răspuns:

Leu = Razbunator, Mandru, Avar si Lenes

| Bella993 explică (pentru aditimus):

Egocentric, romantic si cuceritor, chiar.

| Celcestietot a răspuns:

A fiilor lui Dumnezeu. A fost complex, funda laughing?

| SilentRain a răspuns:

Sunt pești, nu cred în zodiac

| Sofer a răspuns:

Vărsător = indiferent și rece.

| Bella993 explică (pentru Sofer):

Doar atat? Deci nu se poate intra sub pielea unui varsator?

| Sofer a răspuns (pentru Bella993):

Nu știu de alte persoane dar sub pielea mea nu se întra ușor.

| Bella993 explică (pentru Sofer):

Interesant. Un varsator mi-a distrus viata, un altul m-a tradat, si un alt varsator mi cel mai bun prieten. Te inteleg. Eu cred ca persoana potrivita, poate intra fara sa observi.

| CleanHeart a răspuns:

Pesti
Care vine la pachet cu intuitia si creativitatea, mi se potrivesc.

| Bella993 explică (pentru CleanHeart):

Si nu numai. Pestii se adapteaza usor la orice situatie, imaginatie bogata si suflet mare. Sensibili pana la maduva oaselor. Eu cred ca, pestii sunt considerati slabi catre unii, insa sunt una dintre cele mai puternice si inteligente zodii. Si Einstein s-a nascut in zodia pesti, si Bin Laden unul dintre cei mai mari teroristi din lume.

| RKBlue a răspuns:

Balanta.
Cineva mi-a zis odata:
"Balanta e semnul pacii, al armoniei, al echilibrului, dar nu am intalnit nici o balanta intreaga la cap.Toate sunt nebune."
Desi nu cred in astrologie, unele lucruri sunt amuzante si destule mi se potrivesc,

| Bella993 explică (pentru RKBlue):

Da, la fel. Nici eu nu cred, dar mi se pare fascinant si foarte interesant. Balanta, personal, mi se pare o zodie cu foarte multe calitati. Da, nu sunt intregi la cap, dar sunt foarte inteligenti, cu o gandire complexa si diferita. Foarte sociabili de fel. Se fac placuti repede?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Capricorn.
De ce leul ăla nu are in ochi?

| Bella993 explică (pentru anonim_4396):

E tigru, si are ochi. Insa, nu imi dau seama ce vrea sa reprezinte chestia aia cu coarne si fara ochi, gura, nas. Sumbru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scorpion. Multa lume zice ca sunt misterios si incapatanat. Foarte hotarat si nu stiu sa renunt. Dar si foarte sensibil si tind sa vad lucrurile in profunzime, precum apele cele mai adanci, scorpionul fiind zodie de apa. Trebuie sa mergem in profunzimea lucrurilor si sa apelam la cei mai mari ganditori/filosofi.

| Bella993 explică (pentru anonim_4396):

Imi place mult zodia Scorpion. Da, misteriosi. Pentru unii ciudati, pentru altii fascinanti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rac sunt un tip timid dar sincer chiar foarte sincer, corect și cinstit și cu suflet mare, urăsc cel mai mult minciuna și oamenii perverși.

| Bella993 explică (pentru anonim_4396):

Zodie de apa. Stiai ca, conform unor date eliberate de FBI, oamenii din zodia rac sunt cei mai periculosi criminali, infractori din lume. Sunt insa oameni cu suflet mare si foarte sensibili.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bella993):

Da am uitat sa menționez că sunt sensibil laughing nu nu am știut chestia asta laughing văd că știi multe despre zodii ..cu ce zodie crezi că m-aș potrivi? happy

| Bella993 explică (pentru anonim_4396):

Studiez zodiile de ceva timp. Chiar scriu o carte. Racii se potrivesc de minune cu zodiile de apa. Pesti, scorpion. Taurii, fecioarele chiar si capricornii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bella993):

Ok mersi sper sa nu devin și un criminal notoriu.

| Bella993 explică (pentru anonim_4396):

Asta depinde doar de tine happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Bella993):

Da scorpionii nu s perverși? Așa știam... Sau nu e o regulă?

| Bella993 explică (pentru anonim_4396):

Da, pot sa fie perversi, dar eu mai bine prefer expresia, pasionali. Infocati, eleganti. Da, le place sa flirteze, pot fi un pic " too much" pentru unii. Cu ei e diferit. Iubesc din plin, si se daruiesc cu totul. Nici mie nu imi plac perversii grosolani, vulgari. Insa, cu persoana iubita e altceva.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru Bella993):

Aprob tot ce ai zis. Sunt scorpion si da, sunt asa mai pervers dar doar cu persoana iubita, in rest nu. Nu imi plac grosolaniile. Noi scorpionii suntem pasionali si ne place sa flirtam, dar o facem subtil. In rest da, suntem foarte misteriosi, retrasi, ne alegemcu foarte mare grija oamenii cu care stam, unii ne cred ciudati, altii misteriosi, pasionali. Cum a spus si baiatul de mai sus, gandim in profunzime, despicam firul in patru, prea mult overthinking despre oricelaughing. Punem prea mult suflet. si acolo unde nu trebuie... suntem sinceri si foarte emotivi. Sunt multe de zis etc etc big grin doar atat mi.a venit pe moment

| Bella993 explică (pentru adriangrowinglife12):

Un raspuns pe masura. Poate e de vina ca e si zodie de apa? Asta cu overthinking-ul. Eu sunt pesti, logodnicul meu e taur. Opusul scorpionului. Mereu imi spune ca gandesc prea mult. Nu toti pot intelege asta. Noi, zodiile de apa, trebuie sa fim siguri. Fiecare lucru e planificat.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru Bella993):

Iti dau dreptate, si eu trebuie sa fiu 100% sigur inainte sa fac ceva sau inainte de ceva, si planific totul cu atentie. Dar mama e pesti si este cu capul in nori. dar poate are si multe pe cap, gen nu prea isi planifica actiunile, cam zilnic intarzie la serviciu si intarzie la majoritatea intalnirilor ( dentist etc etc). Si da. mai nimeni nu ne intelege nevoia asta de siguranta, li se pare ca exageram, ma rog uneori poate exageram si noi laughing

| Bella993 explică (pentru adriangrowinglife12):

Da, de multe ori vorbesc cu cineva, ma uit in ochii lui si parca nu aud ce spune. Tocmai ma gandesc la altceva. Uit foarte repede. Cu pestii e asa, insa, siguranta si comfortul is cele mai importante. Asa cum pestii si scorpionii se pot pierde usor daca nu au nici una nici alta. Poate scorpionii sunt un pic mai puternici, dar si ei au limitele lor.

| adriangrowinglife12 a răspuns (pentru Bella993):

Asa este, si da, si mama cand vorbesti cu ea se uita in ochii tai dar nu aude ce zici? si ea la fel uita super repede, wow, deci chiar sunt multe aspecte comune la zodii, inainte nu credeam asa in ele, eh nici acum, dar multe trasaturi principale unor zodii, chiar se gasesc la aproape toate acele zodii. Uimitor. Sper sa faci ocarte pe cinste pe seama zodillor! Succes, iti tin pumnii big grin

| Bella993 explică (pentru adriangrowinglife12):

Multumesc mult! Da, pe internet citim multe. Dar, doar practicand puteam vedea daca sunt adevarate. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caracterul și personalitatea unui om nu ține atât de zodie cât ține de moștenirea genetică. De exemplu: dacă un copil se naște din 2 părinți temperamentali, cu obiceiuri proaste, riscă să le moștenească gena. Alt exemplu: dacă un copil se naște din 2 părinți temperamentali dar acesta e blând și cuminte, îi poate semăna celorlalte rude ale sale.

| Bella993 explică (pentru anonim_4396):

Zodia nu are legatura nici cu personalitatea si nici cu caracterul omului. Asa este cum ai spus tu, ai in totalitate dreptate. Zodia reprezinta anumite caracteristici ale semnelor. Sunt studii facute, si zodiacul este tot un fel de stiinta. Cu personalitatea te nasti, si caracterul ti-l dobandesti. Si nu tine neaparat de genetica. Sunt multe factori care il pot influenta. Uite de exemplu, bunicul meu e agresiv si betiv, tatal meu insa, e calm si nu bea deloc. Nu se trage neaparat de la rude. Are si genetica un rol important, dar nu ii se datoreaza totul lui. Omul invata cat traieste, nu?

| troleibuz a răspuns:

Sunt rac

| Anonima163333 a răspuns:

Pesti=visator,in cazul meu foarte adevarat
inteligent,nu ma laud,dar pot zice ca sunt,tind sa-i cred pe oamenii care mi-au spus acest lucru.winking
sensibil,asa si asa,sunt destul de sensibila.
pesimist, da, sunt pesimista.
intuitiv, eu nu-s, deloc.

| Bella993 explică (pentru Anonima163333):

Intuitia poate fi considerata cea mai mare forma a inteligentei, e irationala. Dar se foloseste atat in stiinta cat si in viata de zi cu zi. Nu stiu daca e dobandita, sau te nasti cu ea.

| Anonima163333 a răspuns (pentru Bella993):

Cred ca te nasti cu ea.
Mama mea are o intuitie excelenta, =) asa a fost ea mereu.

| Bella993 explică (pentru Anonima163333):

Probabil ca ai dreptate. Totusi nu sunt sigura de nimic. Cum intuitia e irationala, mult probabil te nasti cu ea. Cum si misterul e irational, tot avem nevoie de el, nu?

| 4StarLight a răspuns:

Scorpion, si da, stiu ca cei din zodia asta sunt destul de criticați si vazuti ca persoane severe, aspre. Cu toate astea, eu sunt fix opusul zodiei mele si in general, eu nu prea cred in chestia asta cu zodiacul. Nu prea ai cum sa stabilești doar prin zodia data de data nasterii un tipar pentru atatia oameni diferiți, chiar nu are nicio legatura ziua in care te-ai nascut cu personalitatea ta. Zodia mea mi se potriveste din anumite puncte de vedere pentu ca am o voință puternică si multa ambiție. Dar aici se oprește totul, pentru ca fata de altii din zodia mea, eu sunt o persoana foarte răbdătoare și înțelegătoare, mai deloc impulsiva. Sunt încăpățânata, da, dar exista si un fel pozitiv de a fi încăpățânat, nu numai unul negativ. Sunt o persoana care își apără ideile fara a se impune forțat si pot fi autoritară, dar fără a fi severa sau fara a ridica vocea. Într-un fel, eu întrunesc toate trăsăturile specifice zodiei mele, doar ca totusi nu am asprimea si răutatea aceea care definesc zodia scorpion. Asta e doar parerea mea. happy

| Bella993 explică (pentru 4StarLight):

Personalitatea nu are nici-o legatura cu ziua de nastere, cum ai zis tu, e asa. Eu cred, ca zodiile arata unele trasaturi posibile ale unui om nascut intr-o zodie anume. Asta cu, scoprionii sunt rai, impulsivi, bla bla. Nu mi se pare adevarat. Nu am intalnit un scorpion pe care sa nu il plac. Tot ce ai spus e adevarat. Eu cred ca, varsatorii sunt mult mai aspre decat scoprionii. Foarte frumos, multumesc de raspunsul complex happy

| roty78 a răspuns:

Români îşi pun nădejdea în horoscop, ca şi cum stelele de pe cer i-ar scoate din necaz, şi nu Dumnezeu cel Atotputernic! Ca şi cum în previziunile astrologice ar găsi cheia pentru a-şi recăpăta serviciul pierdut, a-şi plăti datoriile la bănci sau a-şi salva familia de la dezastru.
prin horoscop ne hrănim patimile sufleteşti: slava deşartă, mândria, iubirea de arginţi etc. Cercetarea acestui oracol nu reprezintă decât o închinare la puterile întunericului şi un afront adus lui Dumnezeu.

| Bella993 explică (pentru roty78):

Vorbim de Zodii, nu de horoscop. Nu citesc horoscopul, nu ma intereseaza ce zic astrele ca se va intampla luna viitoare sau saptamana aceasta. Pentru mine e o curiozitate, un interes. Nu-l mai amestecati pe Dumnezeu. Eu nu am cerut lectura despre ce e bine si ce e rau. Esti Martor al lui Iehova? ( tot o curiozitate)

| euuu0 a răspuns:

Eu sunt zodia pesti! Pestii sunt considerati o zodie calma,fragila, sensibila si confuzi, avand tendinta sa fuga de responsabilitati! Cand se afla pe un teren nesigur ei pot deveni vulnerabili si nervosi! Cu toate astea, ei sunt timizi si rezervati, ascunzand calitati deosebite!