| Mayaaaaaaa14 a întrebat:

"Cea mai atractivă calitate a unei femei este atunci cand stii ca nu a fost cu toată lumea si nu va fi cu oricine."
Dar băieții cum sa fie? Adică noi sa nu fim cu toti, dar ei au voie sa fie cu oricine sau cum vine asta?

56 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Vai, cata revoltă feministă.
Cred ca toata lumea stie ca o curva va fi mereu mai condamnata de societate decat un curvar. Asa gandeste lumea, nu ai ce sa faci.

Un barbat ce merge cu toate e (aproape) la fel de mizerabil ca o femeie ce merge cu toti. Da, fac si eu parte din societatea aia, recunosc.

Si pana la urma care e problema, cu ce te afecteaza? Vrei sa fii cu toti si nu poti?

| Angelindeed a răspuns:

Barbatii sunt prosti Plato e un exemplu

| GirlOnline81 a răspuns:

" Cea mai atractiva calitate a unei femei este bla, bla, bla".

Cine dracu’ spune asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Era o vorba o femei e ca un lacat, daca toate cheile au acces la acel lacat nu isi are nici o valoare si cu cat e deschis mai mult cu atât e mai grav.
Iar ca barbat e ca o Cheie, a avantajos sa poata deschide mai multe lacate.

Sunt si altele Egipenii antici credeau in energia spirituala, ei bine la o femeie cu cat are mai multi parteneri cu atât e mai sparta dpdv spiritual. Pentru ca energiile se transmit prin ea. Raman acolo, in schimb la un barbat e pur oricat de multe partenere ar avea.

De la chestia asta a pornic si feminismul, o prostie aiurea. Deoarece nu vrei egalitate, vrei sa devi barbatul, vrei sa ai penis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Eu si Plato laughing

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha. Si cum stabiliti voi care " a fost cu toata lumea", in functie de cati parteneri a avut sau cum?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Pãi unu la mana Nu prea cred cã o sa fie sincera cu cati parteneri a avut, astfel se aplica urmatoarea regula (cica la o femeie se inmulteste cu 2 sau 3 numarul care il spune si la barbat se imparte la 2 sau 3 pentru ca se lauda) Deci daca spune ca a avut 2 parteneri cel mai Probabil sunt 4 sau 6, daca spune ca sunt 3 cel mai Probabil sunt 9 laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Angelindeed):

Pe ce te bazezi cand afirmi ca barbatii sunt prosti?

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru Plato):

Femeile si bărbații sunt egali, dar din punctul asta de vedere nu. Si nu e Ok sa faci o femeie "curva" atat timp cat bărbatul umbla cu care apuca.

| Mayaaaaaaa14 explică (pentru GirlOnline81):

Un bărbat, desigur.

| Drimmero a răspuns (pentru GirlOnline81):

Doar nu poti sa-i spui unei femei ca e usuratica sau ca sa fim decenti 'prea permisiva' cand ea n-a avut vreodata o relatie sau a avut maxim 2-3 serioase. E oricum interpretabila chestia asta, pana la urma nici barbatul nu stie ce vrea,, nu vrea nici una muta si fara relatii la activ in CV, dar nici una care umbla cu 20.

Cel mai ok din punctul meu de vedere o femeie sa fie serioasa, implicata in propria relatie daca o va avea, ca doar cu femei de genul iti faci casa.

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

"evadarea" are 20 de ani si inca o pun parintii la somnic, dar eu sunt ala prost. laughing

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Pai te uiti la kilometrii din bord. Bine, in zilele noastre toate-si dau inapoi multi kilometri, de aia e mai bine sa iei din showroom. Nu de alta, dar o toba sparta costa mult s-o inlocuiesti, daca a mai avut si multe scurgeri de ulei... nu merita deja.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Se vede ca e inca imatura si face parte din acele categorii de feministe turbate care spun ca barbatii sunt porci, prosti si pleve sociale, cu alte cuvinte ne baga pe toti in aceeasi oala/

| Freya1 a răspuns:

Si pentru mine bărbatul care nu a umblat cu toata femeile sau din floare in floare este unul atractiv.Deci functioneaza si invers pentru uneori. big grin

| Plato a răspuns (pentru Mayaaaaaaa14):

Femeile si barbatii sunt egali, dar diferiti. Exista niste chestii care nu ilustreaza egalitatea, dar care sunt adevarate: e normal ca un barbat sa bea mai mult ca o femeie, de exemplu.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Pe romaneste, o virgina. Oricare virgina care se pastreaza asa pentru sotii lor, nu pentru ca asa isi doresc ( fiindca in realitate s-ar fi f. utut si ele de sa le sara capacele cu barbatii dinaintea lui), ci pentru ca vor sa-si castige respectul in fata lui (unui barbat ca tine).
Ceea ce, fireste, nu se intampla, deoarece o astfel de femeie, de cele mai multe ori, ori e puturoasa, nesimtita; ori nu se ridica la inaltimea inteligentei tale ( deci e proasta); iar in cazul asta nu poate fi respectata numai pentru ca a avut himenul intact.
Desigur, mai exista si posibilitatea ca ea sa aiba himenul intreg, desi s-a mozolit ( in alte feluri) cu jumatate de oras. Si atunci ce va ramane decat sa le apreciati, nu-i asa?

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Iti cam dai seama cand s-a mozolit in alte feluri cu jumatate din oras. Se vede pe ea daca e in stare de asa ceva sau nu. Acum na, 100% nu poti sa fii, asa ca sa fie din showroom e destul de bine.
Vad ca iei personal subiectul, nu-ti place mentalitatea asta. laughing
Sa stii ca nu pierde nimeni nimic, unii chiar prefera sa aiba ceva kilometri la bord, dar nu foarte mult. Nu cred ca vrea cineva neaparat sa fie cu 300.000 de km.
Eu, intr-adevar, recunosc, vreau neaparat din showroom.

Dar n-am inteles partea aia cu puturoasa, nesimtita sau proasta. Crezi ca doar astea 3 se pastreaza pentru soti? Tin sa te contrazic. Mai sunt si dezaxatele si etc. Glumesc laughing. Pe bune acum, gresesti foarte tare. Tocmai ca o femeie ce face asa, da dovada de demnitate si respect de sine in primul rand. Si respectul meu il castiga, dar in primul rand e bine pentru demnitatea lor.
Eu n-as lua la mana a doua, n-am csf, trebuie sa zic.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Drimmero):

" nici barbatul nu stie ce vrea".

Hotarati-va!

| mentholinks a răspuns (pentru GirlOnline81):

Pentru mine este.

| J0B0MAT a răspuns:

Îmi e milă de cine a spus asta.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Partea aia cu "puturoasa, nesimtita si proasta" a fost un exemplu de femei care nu pot fi apreciate doar din cauza ca si-au pastrat himenul intreg, decat de un barbat care are mintea ingusta (parerea mea).

P.S: Asa ti se pare, ca am luat-o personal? laughing

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Da, pareai cam afectata. happy

Cat despre subiect, e si o chestie traditionala, mai ales la noi, dar si una morala si frumoasa chiar. Nu ti se pare ceva frumos sa existe solemnitatea aia dintre soti, ca s-au daruit exclusiv unul celuilalt?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GirlOnline81):

Nu tine ca e de apreciat una virgina.
Una e sa treaca printr-o faza in care vrea ea sa faca asta.
alta e când incearca vrea ceva mai mult, dar nu-i iese cu Nici unul.
Ce incredere poate avea un barbat când una a avut 100% "failing" in relatii?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Nu, Plato, si stii de ce?
Pentru ca multi aspira la sotii virgine si au parte de casnicii de tot rahatul. Asa se intampla cand oamenii au o gandire invechita si in loc sa isi aleaga partenera dupa alte criterii (care conteaza cu adevarat), prefera sa se "laude" lumii ca si-au luat "una din showroom" - uitand de un singur amanunt: ca adevarata "curvie" sta in caracterul unui om - al femeii in cazul asta -, nu numai intre picioarele eiwinking.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Pai casnicii de tot rahatul daca au luat-o DOAR pentru asta. Bineinteles ca sunt mult mai multe criterii. Doar ca pentru unii e si asta important. Nu e suficient sa fie din showroom daca n-are scaune incalzite, Bluetooth, AC, faruri led, stii tu. Intelegi ce vreau sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu e asta cea mai atractiva calitate a unei femei.
"Nu a fost cu toată lunea si nu va fi cu oricine"Standardele sunt ceva bun, dar depinde la ce anume se aplica.Pentru sex e nevoie doar de aspect, pentru relații de mult mai multe.

| Emma30555 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chestia cu lacatul au inventat o barbatii. Femeile frumoase au mereu admiratori asta e.

| Emma30555 a răspuns:

Daca era asta cea mai atractiva calitate nu existau fete sa se planga de singuratate, sau de baieti profitori. Astea sunt vorbe, cea mai mare calitate a oanenilor consta in cum isi folosesc creierul dupa parerea mea

| GirlOnline81 a răspuns (pentru anonim_4396):

" Ce incredere poate avea un barbat cand una a avut 100% "failing" in relatii? "

Cu siguranta nu un pustan care se simte ofensat ca n-a fost primulwinking.