| Peachdelight a întrebat:

Ceea ce scriu aici nu cuprinde nici o întrebare mai mult niște "sfaturi" sa zic așa. Mai deci văd pe aici niște "bărbați" care toată ziua își plâng de mila, ca sunt urâți, ca nu au avut iubita, ca o sa moara singuri bla bla bla. Frate toti avem probleme in lumea asta sunt oameni care se lupta o viața întreaga cu cancerul sau mai știu eu ce boli autoimune și aia știu sa se bucure de viața, știu sa lupte, știu sa își manifeste recunoștința pentru fiecare zi pe acest pământ. Sunt oameni care au pierdut tot și au luat-o de la 0 fără sa facă atâta circ și sa își plângă de mila. Nimeni dar absolut nimeni nu o sa fie lângă voi toată viața. Voi singuri trebuie sa va ridicați și sa schimbați aspectele pe care nu le placeți in viața. Ce vina au femeile ca sunteți voi cum sunteți? Trăiți acolo in lumea voastră și partea proasta e ca oricine orice v-ar spune voi tot același lucru îl susțineți. Nu mai așteptati sa va pice ceva din cer. Nimic nu e simplu și nimic nu vine fără sacrificii, fără interes și fără a fi consecvenți. Lumea nu se termina ca nu ai tu o relație. Aveti grija de voi, țineți la sănătatea voastră si încetați sa va mai plângeți! Ca sa atragi lucruri bune în viața trebuie sa fii tu in primul rând cea mai buna versiune a ta!

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu se plange nimeni pur simplu spunem niste adevaruri, aspectul fizic conteaza, fetele nu iti dau o sansa sa te cunoasca daca nu esti o pers atractiva fizic, si daca nu atragi sexul opus ori vei ajunge provider ori vei muri singur, desigur ca nu trebuie sa ne resemnam si sa ne îmbunătățim mereu starea, nu sunt de acord cu resmenarea dar nu iti poti face o faţa mai frumoasa sau sa cresti in imaltime decat prin operație, nu sunt pro amagiri, minciuni de genu fizicul nu contează, astea sunt basme

| Peachdelight explică (pentru RAY):

Ba da se plâng. Astea sunt doar scuze happy eu cunosc destule cazuri in care oameni in scaune cu rotile au familie și asta de când erau bolnavi așa ca nu va mai mințiți singuri, asta-i viața. Ori iei lucrurile de "coarne" ori atunci o sa Rămâneți așa toată viața. Pentru ca nimeni nu poate sa schimbe nimic pentru situația voastră daca voi nu o facețiwinking ce e enervant ca toti avem perioade și perioade dar persoanele care doar dau din gura și nu fac nimic in sensul asta ma scot din sărite

| Peachdelight explică (pentru RAY):

Ah și încă ceva, pun pariu ca așa cum va plângeți pe aici va plângeți și in viața reala. Va întâlniți cu o femeie și începeți cu lucruri de genul " vai cât de amărât sunt eu, vai ca nu am avut parte de nicio femeie in viața mea, sunt virgin pls help" cred ca va scrie lucrul asta pe frunte. Pai normal ca oricine ar fugi de așa ceva. Totul consta in atitudine.

| RAY a răspuns (pentru Peachdelight):

Tu esti fata nu?

| Peachdelight explică (pentru RAY):

Da sunt fata

| RAY a răspuns (pentru Peachdelight):

Atunci nu are rost discuția

| Sofer a răspuns:

Corect spus. Trebuie sa acționeze sa își găsească iubita ideală.

| alina2k18 a răspuns:

Mda, cativa martafoi de o ard de ani de zile pe TPU si toata ziua buna ziua se plang ca niste pustoaice la ciclu laughing macar alea sunt simpatice cand se alinta si se pisicesc, astia deja te sictiresc si plictisesc cu vaitatu asta de vaduva din varf de munte laughing

| RAY a răspuns (pentru Sofer):

Ce ideala daca te respinge sexul opus

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Nu sunt plansete e un adevar aspectul fizic conteaza

| Sofer a răspuns (pentru RAY):

Ideala în vise laughing pretențioase prințesele astea dar la ele nu se uita. Sa rămână ele singure și fericite.

| RAY a răspuns (pentru Sofer):

Fetele mereu vor gasi un fraier de care sa profite

| alina2k18 a răspuns (pentru RAY):

Si ai epuizat toate metodele si nu l-ai imbunatatit?
winking
Bineinteles CA COnteazawinking
Tu te-ai uita la una de 1.50m si140 kg, paroasa de la degete pana la mustatawinking ca acolo jos stim ce e laughing, cu parul imputit nespalat de 1 saptamana si fara dinti in gura?
winking

| RAY a răspuns (pentru alina2k18):

Daca suntem conștienți ca conteaza e un pas inainte

| Ofiintă a răspuns:

Ai descris perfect situatia acestor categorii de bărbați.
Faptul că nu atrag pe nimeni se datorează în cea mai mare măsură lor, și intr-o măsură nesemnificativă altora.
Cu totii vrem parteneri siguri pe ei, nu vezi nimic interesant la un individ care se plânge non stop acuzând anumite motive, cum că este urât, nu atrage sexul opus sau că el a renunțat la femei, dar la a se plânge incă nu.
Partea proastă este că nu vei schimba nimic în mentalitatea acestora. Nu le plac crticile constructive, ei preferând doar să fie sustinuți in lamentări de către ceilalți lamentari. In acest caz, n-au decât să se plângă în continuare. Până la urmă este viața lor si o trăiesc cum consideră ei că este mai bine.

| RAY a răspuns (pentru Ofiintă):

Faza e ca voi nu dati o sansa daca nu va atrage fizic

| Ofiintă a răspuns (pentru RAY):

A cere o șansă cuiva este ca și cum i-ai cerși atenția.
Contează și atracția fizică, nu îi dau skip.
Cum esti la rândul tău atras de anumite femei, la fel și eu de anumiți bărbați.

| Paul754880338 a răspuns:

Da foarte adevarat ce spui. Foarte reali si interlocutorii care care se vaicaresc ca 20 de cm in minus sau in plus la inaltime ( sau nu doar la inaltime ) fac diferenta dintre esec si victorie. Adevarat de asemenea ca ce mentionezi tu mai sus este o atitudine specific masculina si pare o maladie mai adevarata si mai contagioasa decat altele... contemporane. Pierderea masculinitatii este in mare parte cauza, iar printre efecte se afla curentul feminist ( cel exagerat si care clar este un recul si un strigat de avertisment al lipsei masculinitatii) pierderea sau alterarea notiuni de cuplu, de familie sau chiar de parinte si exacerbarea alcoolismului in randul barbatilor. Sigur exista si pareri contra, dar v-ati uitat vreodata in jur sa vedeti cate femei ingrijite de peste 40 de ani vedeti si cum arata majoritatea barbatilor de peste 40? Evident varsta nu e relevanta. Am vrut doar sa va spun ca se pierde in timp determinarea de a fi om ingrijit odata cu varsta, din nefericire in randul barbatilor mai mult si mai des. Ideia ca pesimismul atrage mila si ca este o scutatura in a atrage atentia, este o tehnica folosita de oportunisti care cauta calea scurta si usoara, in timp ce "cea mai buna versiune a ta " cum o numesti tu este un ideal, care cere munca si energie alocata.
Felicitari pentru atingerea acestui subiect! Bravo!
Acum astept aruncatorii de pietre;-).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Peachdelight):

Mihai Neșu a fost părăsit de soție după accidentul care l-a trimis în scaunul cu rotile, despre ce vorbim?
https://www.viva.ro/......re-2488337

| Adry05 a răspuns:

Foarte bine spus și adevărat, sper să citească cât mai mulți asta și să realizeze ce trebuie să schimbe

| LoveSleep a răspuns:

Bune sfaturi. Nu le mai da

| alexalx1234 a răspuns:

Nu inteleg ce treaba aveti. Daca nu va place ce intrebari pun barbatii pe site-ul asta numai intrati. Asa de greu va e? Daca ai fi fost in locul unui barbat urat ai fi facut si tu la fel.

| Peachdelight explică (pentru alexalx1234):

Nu. Nu prea cred laughing) îmi plâng și eu de mila o data dar nu non stop și bineinteles încerc sa ma "repar" de una singura. Și plus ca acest site cred ca este pentru probleme serioase nu pentru nesatisfactiile unora care e clar ca au nevoie de ajutor specializat. Sau mna poate pur și simplu le place sa pledeze mereu pe "victimele amărâte"

| Drimmero a răspuns:

Foarte bine le-ai spus-o, pandemia de coronavirus a fost inlocuita de pandemia de plangaciosi,, mai rau decat muierile au ajuns unii barbati, mie ca barbat imi provoaca mila si nu pot sa le mai iau partea, si-o fac cu mana lor.

| ForeverAlone97 a răspuns:

Ce usor iti e sa vorbesti, indivizii aia de care zici nu au nicio vina ca nu au fost inzestrati genetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Peachdelight):

Cazurile alea de care zici tu sunt rare, si plus ca sunt oameni care arata bine in scaune cu rotile! Eu nu ma plang, imbratisez realitatea!

| alexalx1234 a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Cauta si ea atentie

| Peachdelight explică (pentru ForeverAlone97):

Înzestrați genetic? Dude wtf!

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Peachdelight):

Adica inzestrati cu calitati pentru a atrage sexul opus.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru alexalx1234):

Mi-am dat seama.