| anonim_4396 a întrebat:

Cei care ati stat la camin, fie la liceu, fie la facultate, ati stat cu mai mult colegi in camera? Daca da, ati dormit in acelasi pat?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Am locuit la camin in liceu, dar si in facultate, si nu am stat in acelasi pat.
Fiecare avea patul lui, nu a fost ca in spitalele din Romania. laughing
Colegi in camera puteti fi 2, 3 si chiar mai multi. Nu numarul e cel mai important, ci caracterul celor cu care imparti camera. Daca sunt oameni de treaba, puteti sta si 6 intr-o camera. Cele cu locuri mai putine (1 sau 2 in camera) sunt, de obicei, mai scumpe.

| Hammurabi a răspuns:

Da, camerele de cămin pot fi pentru 2, 3, 4, 5, 6 persoane. Dar în nici un caz nu dormi cu altcineva în pat. Nu am auzit așa ceva până acum.

| Steregoi a răspuns:

Nu.