| Gusticel a întrebat:

Cei care aveti cont de OnlyFans, cand v-ati dus la banca sa va faceti contul bancar si v-a intrebat angajatul de acolo despre "sursa banilor" ce ati spus?

E vreo problema daca zic la vrajeala ca imi trimite bani un unchi din strainatate? Verifica chestia asta? (Nu am niciun unchi in strainatate)
Mi-e ca daca zic ca banii provin din OnlyFans o sa se uite la mine ca la un extraterestru si ma mai si refuza. Ca sa nu mai zic de comentariile alea tipice de om inchis la minte.

OnlyFans-ul il am ca sa vand retete de prajituri in caz ca va intrebati. Funda.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ii zici si tu activitati online, activitati independete etc etc

| angelaangy1230 a răspuns:

Dar, de ce nu le zici ca iti faci un cont de salariu si dai la date, datele ultimului tau angajator? Sau ca-l folosesti pentru plati pe internet, iar sursa banilor sunt fondurile acordate de familie?

Nu verifica nimeni nimic, doar ANAF-ul cand vede primesti sume de bani constant, dupa o anumita suma. Bancile sunt obligate sa anunte ANAF-ul cand atingi un anumit sold, iar daca pana in 25 februarie a anului următor nu completezi la venituri si banii din Onlyfans o sa primesti instiintare si citatie de la judecatorie ca s-a deschis doar de evaziune si se face puscarie pentru asta, poti sa-ti 2 ani cu executare lejer pentru asta?

Dar, asta doar daca depasesti ajungi sa faci peste 50.000 Euro din Onlyfans in decursul unui an. Daca ai facut 49.999 Euro pe an si nu le-ai declarat, primesti doar somatie si amenda egala suma pe care ar fi trebuit s-o platesti in mod normal ca impozit + o dobanda penalizatoare de 1-10%.

Si asta doar la prima abatere, daca dupa prima amenda mai faci la fel si anul urmator, chiar daca ai tot 49.999 euro nedeclarati la ANAF, dosarul se inainteaza catre Parchet si bla, bla si la final iti da puscarie cu executare si tot o sa platesti si impozitul respectiv ca sa poti spera la eliberare conditionata.

Vezi ca nu e deloc de gluma cu astea, platiti-va impozitele... Daca vrei sa afli mai multe, vezi ca gasesti pe https://topof.ro/gratuit niste cursuri gratis de Onlyfans, poate te ajuta, ciao.