| anonim_4396 a întrebat:

Cei care dau bacul la biologie anul acesta, voi cum invatati mai repede?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

În general, la biologie trebuie să înveţi foarte multe ore şi mai ales, dacă te încurci, să revezi acele lecţii de unde face parte acel cuvânt sau acele fraze. Uneori este mai bine atunci când faci exerciţii. Adică, cauţi pe net subiecte de la bac de la biologie ce s-au dat anii trecuţi şi te verifici cu tot ceea ce ai acumulat.

1 răspuns:
| drogh a răspuns:

Da. Dar trebuie sa fii constienta ca nu o sa fie tocmai la fel. Asemanatoare, dar total diferite.