| Frank51 a întrebat:

Cei cu afaceri mici si mijlocii care sunt la inceput si au fost influentati de acest virus au vreun plan b? Voi cum treceti peste o situatie neprevazuta de genul? Cei care sunt concediati, cei care lucreaza la negru, cei care lucreaza in strainatate, etc practic murim de foame?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Practic nu murim. Fiecare se adaptează la noua situație. Scoala online, etc.

| Frank51 explică (pentru sadrian46):

Eu vorbeam de economie nu de sistemul de invatamant. Spre exemplu eu lucram in strainatate pana acum(vara), si asta era singura mea sursa de venit(ca sunt student).