| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ceva îmi spune ca peste câteva decenii USA nu va mai fi principala putere mondiala, pana la urma totul are un sfârșit nu? In cazul asta ce țara ați prefera sa fie pe locul 1 ca sa zic așa din țările astea mai mari și mai dezvoltate? Germania,UK,Rusia, China, India?
Care dintre ele ar aduce un beneficiu României?

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Eu vreau sa fie Romania principala putere mondiala a lumii.happy Intr-o lume paralelalaughing
Eu as vrea ca U.S.A sa ramana principala putere mondiala, imi place tot ce tine de U.S.A, mai putin lucrurile negative de violenta care se intampla acolo.In rest U.S.A, cultura, locurile, oamenii(aia buni) totul e fain in U.S.A.Eu daca as fi fost intrebat unde sa ma nasc as spune U.S.A si New York..nu stiu de ce.dar de mic mi-a placut Visul American.
Si ai dreptate,se poate ca China sa depaseasca U.S.A ca putere mondiala candva,este si o profetie a lui Nostradamus parca, ca va deveni China o mare putere mondiala.
Dar oricum noi ramanem cu ale noastre, Dancila, Ponta, Iohannis si company.

| Doarunaltutilizator explică (pentru AvalohAlyn):

Ai dreptate, e fain acolo, depinde și de care state vorbești, fiecare e diferit in felul lui dar are un farmec aparte cu toate ca acolo sunt multe probleme! Evenimente precum acela din El Paso sunt frecvente!

| RAY a răspuns:

China,dar daca astia din vest numai cumpara de acolo sau se muta in alte parte unde mai vand chinezi, va fi interesant de vazut

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fără a prefera eu, China.
Dar aici este o problemă.
Nu va fi așa de simplu. Așa cum țările din UE se unesc în Statele Unite ale Europei, asemenea uniuni pot apărea între timp de nevoie, pot apărea am zice noi din senin, dar au început. Iar în final, s-ar putea ca viitorul să ne aducă surprize, așa cum este China acum.

| SG1995 a răspuns:

În beneficiu României nu e nici țară, în beneficiu României e România însăși, restul ne aruncă lături ca la porci și cu binecuvântarea conducătorilor noștri incompetenți ne ciontesc de toate resursele. Cât despre cine e posibil să ia "tronul " americanilor, aș miza pe Rusia sau China, Germania sau UE e psis-caca pe lângă ăștia 3 titani SUA, Rusia, China.

| Doarunaltutilizator explică (pentru SG1995):

Mai bine China decât Rusia părerea mea! rusii sunt prea nebuni!

Răspuns utilizator avertizat
| Henrypericolpublic a răspuns:

Germania,China,România.
E bine acum cu U.S.A.