| anonim_4396 a întrebat:

Ceva mai complicat...

Acum câteva săptămâni am ieșit in aceeași gașca cu un tip, blond, ochii albastri, pe scurt e superb. Mi-a dat mesaj si m-a întrebat cati ani am, de acolo am intrat in vorba si mna, vorbeam foarte des, ma intreba daca sunt ok, vorbeam seara pana se culca (pana pe la 4-5)si o alta prietena tot la fel, il considera frumos etc(nu cred ca il place) asa bun si intr-o seara a venit tipul asta de care o sa incep sa va povestesc acum. E înalt, brunet, frumușel la fața dar faza e ca nu prea are șanse cu mine, urat nu e dar nu m-as pune cu el si din vorba-n vorba, tipul blond m-a întrebat daca tipul brunet are șanse cu mine, pentru ca in unele situații nu imi place sa refuz direct am zis "nu știu ma, abia ne-am cunoscut, urat nu e dar nu prea are șanse". Si mereu cand ieșim tipul încearcă sa se apropie de mine, ma îmbrățișează, ma tine de umar, cand stam jos se pune langa bine si isi pune capul capul pe mine etc, etc. Asa si aici e problema, am zis de el ca nu prea are sanse insa tipul blond baii, e superb, are șanse doar ca e bazat pe alta fata cu care ieșim si mna, pana sa inceapa sa iasa baiatul brunet si fata aia cu noi părea sa fie mai "lipit" de mine si pot spune ca ma oftic cand vad ca sta mai mult cu fata aia si nu stiu ce sa fac, nu le doresc răul Doamne ferește, chiar si daca se pun împreună nu o sa am treaba pentru ca e fix alegerea lor si tipului brunet nu vreau sa ii dau sperante si dupa sa il refuz. Azi am jucat sticluța toti 4 si a picat exact cum e dupa noi, adică eu cu tipul brunet si fata aia cu tipul blond si ma simt aiurea, adică practic s-a format un mare friendzone pentru toți. Nici eu nu sunt prea "lipitoare" față de baieti adica se vede ca tipa se da la băiatul blond si probabil de asta au si început sa stea mai mult. Ma simt aiurea.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubirea din ziua de azi

| Darius81 a răspuns:

Mda, ar trebui sa ii spui baiatului blond ce simti pentru el, si el te place( de aia te a intrebat aca cel brunet are sanse cu tine) dar avand in vedere ca nu ii spui ca il placi, a crezut ca iti place de cel brunet

| anonim_4396 explică (pentru Darius81):

Era prima zi in care am ieșit cu el si cred ca m-a întrebat ca sa ii zica lui, gen il ajuta sa se combine cu mine, azi la sticluța tot tipul blond a venit cu ideea si prima oara cand a dat a picat fix la mine si tipul brunet, bănuiesc ca a încercat sa dea si sa pice exact la noi 2 plus ca au mai fost încercări la care refuzam si la una intre ele(cand a picat intre ei 2 dar mai aproape de cel blond)eu n-am zis nimic iar el a zis "inca o data" si atunci cand s-a pupat cu fata aia nu a comentat nimic si ca sa nu para suspect insistam sa se pupe si sa nu trișeze... Ma oftic ca nu sunt tupeista ca fata aia, daca ieșeam de mai multe ori cu el (pana sa apara si tipul brunet) poate daca eram mai tupeista gen ma bagam mai mult cu el in seama etc poate mergea ceva... Nici nu pot sa ii dau mare reject celui brunet si sa zic "aa, eu il plac pe tovarășul tau" va dati seama cum s-ar simți? Dar nu e vorba de placut, ziceam doar ca cel blond are șanse cu mine iar cel brunet sincer nu, nu prea sau poate încerca cumva sa se apropie de mine dar când a aflat ca tipul brunet ma place n-a vrut sa strice cumva prietenia dintre ei 2, oricum băiatul blond e extrem de frumos si multe fete sunt in limba dupa el adica daca el vrea acum o iubita, cred ca acum face rost de una, daca știți ce zic