| AvalohAlyn a întrebat:

Chiar primesti o diploma tiparita la cursurile pe care le faci prin corespondenta la Institutul Sola Scriptura? Dar daca le faci online pe site mai primesti diploma? A mai primit cineva diploma pentru acele cursuri? Vreau sa invat lucruri noi.As face aproape toate cursurile de la ei.

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Daca ai facut cursul, sigur vei primi o diploma DAR nu stiu la ce te-ar ajuta o diploma ONORIFICA? Nu are nici o valoare LEGALA ci doar una sentimentala.

| AvalohAlyn explică (pentru danut):

Pentru mine valoarea sentimentala contează.
Știi cumva daca îl faci online e același lucru, adica primești diplomă onorifica? Sau trebuie să îl făcu doar tipărit.Am de gând să fac aproape toate cursurile de la Sola Scriptura.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, pe internet sunt dughene de diplome de la care poti cumpara ce diplome vrei: Bachelor, Master, PhD, etc. Atat ca in societate astfel de diplome nu au nicio valoare (nu, nu se pot echivala in Romania).

Asa si cu diploma de la ei: este recunoscuta de Biserica Adventista si atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! Ți-am dat două mesaje. De ce eviți să-mi răspunzi?

| DoctorWh0 a răspuns:

Probabil ca vei primi diploma, insa prea mult nu valoreaza.

| sanboss a răspuns:

Salut de unde esti?