| Cinevacatoatalumea a întrebat:

Cica binele e rasplatit. Voi aveti intamplari cand binele chiar v-a fost rasplatit?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti bun esti luat de prost, daca esti rau esti vazut ca fiind superior, daca esti bun esti inferior si fraierul tuturor

| Freya1 a răspuns:

Da cand am facut un bine unui om care chiar tine la mine mi-a adus rasplata normal

| Nemessys a răspuns:

Da, mi-a fost rasplatit de o groaza de ori.
Cu durere (in mare parte, sufleteasca) happy.

| GoldenZenith a răspuns:

Da, cu rău (in majoritatea cazurilor). Nu degeaba exista zicala "când ești bun, ești luat de prost".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.Mai rar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta o spun doar prostii. Sau religiosii. Bine, tot pe acolo. Revenind. Am facut si eu ceva bine dar lumea uita repede. Prefer sa fac ceva indirect decat direct. E complicat de explicat.

| Cinevacatoatalumea explică (pentru anonim_4396):

Si va intrebati de ce se isca certuri...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Ce am spus gresit? O.O

| Cinevacatoatalumea explică (pentru anonim_4396):

"Asta o spun doar prostii. Sau religiosii. Bine, tot pe acolo. "
Dupa va victimizati ca nu-stiu-cine v-a insultat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cinevacatoatalumea):

Cum am mai zis, eu nu ma simt, sunt prea neam/prost sa fac asa ceva. Fiecare are dreptul la o parere. Eu am spus/o pe a mea si cui nu ii convine, problema lui/ei. Cum "inteligentii " aia cred despre saracii rock/eri ca sunt satanisti asa pot si eu spune ca majoritatea religiosilor sunt dusi rau de tot. Sunt exceptii. Am intalnit cativa cu picioarele pe pamant si cu materie cenusie. Culmea, prietenul meu cel mai bun e religios, eu fiind ateu laughing.

| BIoody a răspuns:

DA.

| Nyya a răspuns:

Si eu..am facut un bine! Mi-am ajutat sora la o compunere demonstrativa si mi-a facut un sandvis laughing))))))