| anonim_4396 a întrebat:

Cine a citit Biblia pentru credinciosi si necredinciosi?

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Eu nu am citit-o. Am citit insa "Evanghelia dupa Isus Cristos", de saramago, un roman interesant, in care viata lui isus este abordata dintr-o perspectiva mai ...umana.

8 răspunsuri:
| daddy a răspuns:

Nu in intregime dar am cicit-o cand eram mai mic worried

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu am citit-o.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este o carte! scrisa de EM. Iroslavski, editura politica 1960!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da! zici ca ai citi! ce alt titlu i-ai da cartii respective?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am cetito.de doua ori toata.si de multe ori testamentul nou.pe aia pentru necredinciosi nu am cetito.adica versetele satanice vreau sa spun.alea nu le-am cetit. dar as vrea sa mai cetesc si Coranul si Talmudul.deocamdata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Otelistule! vrei sa te dau im biblia mea?! am pus intrebarea si taci! nu vreau sa fi o victima! andersend?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am citit-o de doua ori si am studiat-o atat cat am putut.as vrea sa citesc Coranul si Talmudul.pentru cultura generala.