| DarKJoKeR a întrebat:

Cine a citit cartea,, Cutia cu fantome" de Joe Hill?:X... e cam...vulgara cartea in unele pasaje, dar e extraordinara ca poveste:X. Ei bine? Careva?big grin

10 răspunsuri:
| Puiutz a răspuns:

Nu am citit`o. dar cum e?big grin. Poate ma pun si o cauthee hee. despre ce e vorba?happy

| Puiutz a răspuns:

Wawbatting eyelashes. pare mistoooolaughinglove struck

| SabbyNightShadow a răspuns:

Eu am citit-o... e super tare puppy dog eyes E o poveste superba si imi place cel mai mult sfarsitul happy

| DarKJoKeR explică:

Da, am citit-o.Adica am inceput.Am ajuns la 150 de pagini:p. E vorba despre un fost cantaret rock pe nume Jude care s-a retras intr-o vila reamenajata, in care sta el, prietena lui goth pe nume Georgia si secretarul lui Danny. Jude e preocupat de colectionarea obiectelor culte, cum ar fi un film snuff, o declaratzie a unei vrajitoare arsa pe rug acum 300 de ani si craniul unui taran decapitat, in care el isi tzinea creioanelelaughing. Dar totul se schimba cand vede un anunt pe internet,, Cumparati fantoma tatalui meu vitreg''...era vorba de un costum care se presupune ca ar fi fost bantuit de fantoma tatalui vitreg al unei fete. Fara sa stea pe ganduri, acesta il cumpara... iar la cateva zile incep fenomenele.nu zic mai mult ca stric suspansullaughing. dar va zic ca pe mine m-a cam facut sa nu mai dormlaughing...merita

| Alecsanndraa a răspuns:

Despre ce e vb? titlu imi place :X

| just4you a răspuns:

Sunt abia pe la pagina 20, dar abia azi am primit-o si nu am citit decat vreo 15 min fiindca nu prea am avut timp, dar vad ca merita... E super:X

| ingerulnegru a răspuns:

Nup, dar suna extrem de bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea e superba din punctul meu de vedere. E si vulgara, intr-adevar, dar felul in care se impleteste actiunea in jurul lui Jude Coyne si Marybeth Kimball(Georgia), felul in care el isi da seama ca de fapt nutreste pentru ea mai mult decat atractie sexuala si faptul ca i-a promis iubitei lui ca ea nu o sa moara din cauza fantomei care ii bantuia si s-a tinut de cuvant e minunat!

| alexutzu_6734 a răspuns:

De ce tu ai citit-o? happy

| Iulik32 a răspuns:

Ador cartea asta mai am cateva pagini si o termin merita citita si eu sunt cam tot pe la pagina 150happy. Pacat ca nu exista si un film dupa ea.sad