| Sixx a întrebat:

Cine a citit Cronicile Wardstone? ( Ucenicul vraciului, Blestemul vraciului, Secretul vraciului, batalia vraciului, greseala vraciului, sacrificiul vraciului)
Vreau pareri plzz big grin

16 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Romanele ale sunt dea dreptul fantastice Am terminat doar Secretul Vraciului pentru ca nu prea gasesc in librarii fiind sincera eu am inceputo cu cartea a doua adica Blestemul vraciului era superba cu tot ce voiam eu duhuri rele, vrajitoare, chinuri la care nici nu ma asteptam, N-o puteam lasa din mana numai cand deja mi se umplea capul cu toate informatziile Citind Blestemul Vraciului a trebuit sa ma prind de una singura ce vrea sa spuna multe lucruri dar ce simtzeam eu ca lipseste este ca nu cunosteam Familia lui Tom pentru ca Tom isi mai aduce aminte de cum era sa traiasca la ferma tatalui sau si de fratzii lui deci dupa ce-am terminat Blestemul Vraciului m-am grabit dupa Secretul Vraciului dar nu am gasit-o in librarii deci fara sa mai sar inca o data am luat Ucenicul Vraciului si am cunoscut foarte bine Familia lui Tom dar si niste vrajitoare de care am aflat dandumi seama despre Blestemul Vraciului ca acest volum adica ucenicul vraciului era doar inceputul si eu stiam foarte bine pe ntru ca citisem deja si al doilea deci fara incetare dupa ce am terminat ucenicul am fugit dupa secretul si trecea mult timp si nu l-am gasit shii am citit altceva adica o alta carte dar mi se parea fara cap si fara coada dEci acum sunt ca am terminat si secretul vraciului iar in continuare daca voi termina toate cele 7 s-au ma rog cate sunt dar am auzit ca joseph delaney nu se lasa dar ma rog atunci voi citi un altfel de roman tot de la joseph delaney stilul lui de a povesti si personajele imi starnesc pana si creativitatea,, papa

| thisissolawl a răspuns:

Eu m-am apucat de de ucenicul vraciului, sunt super cartile astea cu fantome etc., de abia astept sa le citesc pe toate

| skumpik_3393 a răspuns:

Am citit si eu primele trei dar acum caut pe net cartile urmatiare( in format virtual) si nu stiu unde le gasesc. daca se poate sa imi spuna careva nde le pot gasi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi le-ati cumparat sau le-ati luat grtis de pe net?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mai am inca 3 da nu l-a adus la biblo mai astep si o sa le citescbig grin deci cel mai tare e...sunt toate tari cesa mai merita citite eu am luat primul volum ca nu stiam cesa mai citesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt super tari cartile. Le-am citit pe primele 6 si de abia astept sa le citesc pe urmatoarele(Cosmarul Vraciului si Povestile vraciului). Dar am o intrebarebig grin? de unde as putea sa fac rost de filmele dupa carti? Cele care au aparut?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit doar trei adica sti ucenicul batalia si secretul dar incep a se mai fenta lucrurile mai pacolo am 13 ani si incepe a ma plikti chiar daca am asteptat atata pentru ca sa gasesc secretul vraciului...totusi sunt cele mai tari carti pe care le-am citit vreodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu si sunt cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.metin2gx.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e supeerrrrr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cele mai tari carti citite de mine... a aparut si "povestirule vraciului vrajitoarele" si "cosmarul vraciului"merita citite

| Tuixi a răspuns:

Euuu\:d/.
sunt geniale.vezi ca a aparut si cartea a 7abatting eyelashes.

| Negyox a răspuns:

Am citit primele trei carti. e ok daca ai pana in 13-14 ani, dar daca esti mai mare te plictisesc.

| Oana_Emilia_1997 a răspuns:

Gasesti aici prima mea impresie in legatura cu prima carte : http://manichiurisimple.blogspot.ro/......iului.html

| Oprică_Mihaela_1973 a răspuns:

Puteti gasi aici Cronicile Wardstone
http://romania-inedit.3xforum.ro/......Wardstone/
Lectura placuta!