| Nume6 a întrebat:

Cine a creat omul n-a avut ceva mai bun de facut? Serios acu laughing

9 răspunsuri:
| Apokales a răspuns:

Putea sa faca robotii, dar s-a abtinut.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar că nu a avut, că dacă ar fi avut, am fi aflat și noi. Și se plictisea rău de tot. Acum, fiindcă se preocupă foarte tare de creația lui, nu se mai plictisește.

| SilentRain a răspuns:

Era putin beat, totuși putea sa ne faca mai bine de atat

| ShaOfHatred a răspuns:

Știi ideile alea când ești beat? Gen "Hai să facem ceva"
Well, așa e și situația asta, era la beută și o zis "O să fac omul"

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai poate gandim prea... "jos". Omul si atat? laughing

Cine a creat infinitatea spatiului, care sigur ar putea reprezenta ceva atat de mic in comparatie cu altceva si mai mare, ni a avut nimic mai bun de facut? big grin

| Nume6 explică (pentru DoarBogdan):

Universul nu e de rahat

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Nume6):

Deci un om a spus despre un om ca este de rahat. Prin "spus" se intelege o actiune a oamenilor.

La fel de bine poate sa "spuna" chiar universul despre univers ca este de rahat. Sau orice alta "actiune" nedefinita si neperceputa de om happy

Deci... totul este relativ.

| Nume6 explică (pentru DoarBogdan):

Da pentru ca cateodata iti e scarba pana si de propria persoana

| AndrElle a răspuns:

Te referi la tine!?