| andreeei a întrebat:

Cine a fost prima data: gaina sau oul?

Răspuns Câştigător
| blueangel99 a răspuns:

Da, dar unde e un mascul, trebuie să fie şi o femelă, nu crezi? Fiecare cu propria opinie.

16 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Nu se poate şti. Oul adică, e ieşit din găină, dar găina a crescut dintr-un ou, care provine de la o găină, care vine dintr-un ou... întrebarea nu are răspuns.

Numai bine!

| andreeei explică (pentru blueangel99):

Orice intrebare trebuie sa ai cel putin un raspuns

| blueangel99 a răspuns (pentru andreeei):

Nu-i obligatoriu. Sau poate fiindcă primul a fost cocoşul, că l-a creeat Dumnezeu, dar era singur, şi a creeat o găină, care a făcut ouă, din ouă au ieşit pui, care au devenit găini sau cocoşi...

Numai bine!

| andreeei explică (pentru blueangel99):

La ce ar avea nevoie cocosul de gaina, daca gaina se reproduce singura?

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreeei):

Insasi ipoteza intrebarii tale pune situatia existentei ori a gainii ori a oului => ca atunci cand ai intrebat i-ai dat posibilitatea celui care raspunde sa spuna cine a fost primul fara sa-si mai puna problema despre cine a creat oul sau a gaina.

| blueangel99 a răspuns (pentru andreeei):

Da, dar unde e un mascul, trebuie să fie şi o femelă, nu crezi? Fiecare cu propria opinie.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Oul.
Prima pasare a iesit dintr-un ou de reptila.

| MyRuXzZzA a răspuns:

Gaina, pentru ca la inceput Dumnezeu a creat animalele happy

| andreeei explică (pentru MyRuXzZzA):

Am incercat sa exclud pe cat posibil teoria cu Dumnezeu, nu pentru ca sunt ateu ci pentru ca am vrut sa aud un altfel de raspuns care se bazeaza mai mult pe o alta gandire

blueangel1999 a răspuns:
Da, dar unde e un mascul, trebuie să fie şi o femelă, nu crezi? Fiecare cu propria opinie.

Asta mi s-a parut cel mai bun pana acum

| MyRuXzZzA a răspuns (pentru andreeei):

Nu am stiut... Da, are dreptate. happy

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru andreeei):

Nu trebuie sa amestecam logica cu Dumnezeu. Dupa parerea mea.

| andreeei explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Am evitat pe cat posibil, eu am spus ce cautam. Dar chestia cu oul de reptila e demonstrata sau e doar o teorie?

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru andreeei):

Eu am citit asta intr-o carte de-a dirigai, este o teorie, nu stiu daca e demostrat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gaina

| andreeei explică (pentru anonim_4396):

Atunci cum a fost creata, lamureste-ma ( intr-o fabricathinking)

| anonim_4396 a răspuns (pentru andreeei):

D-zeu

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru andreeei):

Te-am lamurit eu.Oul!