| spiridush2012 a întrebat:

Cine a vazut filmul 2012? Vine Sfarsitul Lumii? hmm. ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Pamantul va sfarsi din vina oamenilor sau din cauza extinctiei Soarelui. Restul este... "dust in the wind". Data exacta nu o va sti decat cel care va determina SFARSITUL.

17 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

N-am vazut filmul, dar eu sunt sigura ca sfarsitul lumii nu va veni in 2012laughing.

| Flav a răspuns:

Slabut. Slab. E un film comercial si atat tot. Efecte prea multe, clasic filmelor americane ca binele sa invinga in ultima sutime din secunda. Pentru un subiect atat de delicat, ar fi trebuit sa nu sa se preteze la actiuni gen Chuck Norris, la aterizari de masini ca-n Need For Speed. Trebuia ceva sa para cat mai aproape de adevar, de credibilitate, dar nah, orice subiect care e-n voga, trebuie sa profiti cat mai mult si sa-ti iei cascavalul. Lumea se va uita bineinteles, iar ei scot bani.
Eu ma rog sa ma mai apuce 2012. Si sa privesc sfarsitul lumii c-un pahar de vin si cu lautarul langa mine. Sau, sa tip de pe varful unui munte ca nebunul din film.hee hee

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Am văzut filmul 2012. Nu mi s-a părut interesant. Documentarul în schimb mi s-a părut mult mai ok. Am văzut şi ideile care le-a preluat filmul, dar parcă nu le-au regizat atât de bine.
Cât despre sfârşitul lumii din 2012 (ce m-am săturat de întrebarea asta) mai bine am aştepta să vedem. Va fi teoretic un eveniment foarte rar şi anume alinierea planetelor, teoretic Soarele nu va lumina Pământul în ziua aceea şi vor avea loc schimbări majore. Dar schimbări majore nu înseamnă sfârşitul lumii. Omul este de felul lui foarte adaptabil. Şi din altă ordine de idei suntem prea mulţi pe planetă. În curând pământul nu ne va mai putea oferi tuturor hrana, locuinţă etc. Va trebui fie să se micşoreze cumva numărul, fie să ne mulţumim cu puţin. Să sperăm că se va gândi cineva la asta şi ne va obliga să facem ceva, pentru că în România nimeni nu face planuri de lungă durată.

| r8driver a răspuns:

Daca nu a venit in 2000 crez ca acum va veni?

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Nu cred. S-a zis de multe ori ca ar fi veni sfarsitul lumii si nu a venit.
D-zeu decide cand vine sfarsitul lumii.

| DrViorel a răspuns:

O sa vina sfarsitul lumii, dar nu in 2012, nu oamenii decid cand anume vine sfarsitul...

| Cretzule a răspuns:

L-am vazut la cinema e foarte tare

| spiridush2012 explică:

Daca zici tu ca nu vine in 2012, m-am mai linistitlaughing)

| spiridush2012 explică:

Eu zic sa mai vorbim in 2010 daca m-ai apucamhappy

| spiridush2012 explică:

Incercam sa-l dau jos, dar daca nu e asa buncrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era sfarsitul lumii, de ce s-au mai salvati atatia pe "arca lui noe".
Trebuiau sa moara toti nu?
Un film ca oricare altul...mai tare a fost cel pe care l-am vazut ieri seara, decat 2012.laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am văzut filmul dar asta este doar imaginatia unor oameni care au vrut sa cîştige bani multi de pe aceasta. Despre sfîrşitul lumii nu ştie nimenii decît numai Dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nu e marfa thinking
cum sa spui asemenea prostie fratelaughingrolling on the floor

poate ca nu l-ai vz:-J sau nu ai fost interesatwinking sa te uiti atent.

l-am vz in cinema love struck si e super adv.
are niste efecte pff.
super love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine in 2012 ca in 2604 vine sfarsitul lumii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu vine in 2012 ca in 2604 vine sfarsitul lumii"

OFF:tu gandesti ce spui? sau nu ai ce face?
ON: cat despre film nu l-am vazut, dar dupa ce spun unii nu este foarte frumos. acum nu stiu...

| 0va_9916 a răspuns:

Mdea.

Asa se zicea si in 2000 ca va fi sf. lumii, dar ia'ta ca suntem bine happy. Nu oamenii decid cand vn sf.lumii, ci Dumnezeuwinking... Dupa parerea poate veni oricand

| snapirina a răspuns:

Putin cate putin da va veni dar asta e chestiune de zeci sau poate sute de ani, dar sigur vom avea de suferit cat de curand cu atatea contaminari etc