Abh
| Abh a întrebat:

Cine ar fi capabil sa se retraga pe viata la o manastire?

Răspuns Câştigător
| matchpoint a răspuns:

Buna ziua,
lucrul acesta mi-l doresc de cand ma stiu. Eram copil cand am spus acest lucru si alor mei de acasa. Bineinteles au luat-o ca pe o gluma. Dupa ce am terminat liceul, din nou s-a pus acesta problema, dar am renuntat prea usor la insistentele alor mei.M-am angajat, acum lucrez de ceva ani, dar nu mi-am gasit locul. Ceea cefac acum o fac doar din obligatie. Nicio pasiune, niciun pic de suflet in tot ceea ce fac. Mama imi spune mereu, cand eu eram de vasta ta tu aveai deja 7-8 ani; sora ta e mai mica ca si tine si are deja familia ei. Tu ce mai astepti? De ceva vreme am pierdut-o si pe singura persoana care ma intelegea, asa ca acum sunt mai singura ca nicioadata. Parintii nu ma inteleg, cunostintele ma privesc ca o ciudatenie. De ce nu sunt totusi intr-o manastire? Asta ma intreb si eu.

10 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru?
Capabilă aş fi, dar depinde de scop (dacă există unul, bineînţeles).
Şi de ce nu pe o insulă, ci într-o mănăstire?

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cred că eu la cât de zbuciumată am viața!
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

.probabil ca as fi capabil daca ar trebui sa fac acest lucru...
dar de ce sa fac asa ceva? chiar nu ar avea rost!

Abh
| Abh explică:

eL3cTr0, eu categoric nu m-as retrage la o manastire, viata e prea frumoasa ca sa ti-o traiesti departe de cei dragi!

| shtephie a răspuns:

Mai bine pe o insula(cum zice noname) cu pers iubita happy

| Doo a răspuns:

Eu nu.

| elena999 a răspuns:

Oamenii care si-au pierdut toate sperantele, visele si persoanele dragi.

| eL3cTr0 a răspuns:

Abh, tu ne intrebi pe noi.dar tu te-ai retrage pe viata la o manstire?:\

| sylvie a răspuns:

Eu cu siguranta nuhee hee

| alledawn a răspuns:

Cu siguranta nu as rezista...hee hee