| Sensitive a întrebat:

Cine are teama de a vorbi la telefon? imi poate explica din ce cauza e?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca vorbesti cu mine ai zice ca sunt terorist probabil.

| ella2o a răspuns:

Bună. Teama de telefon este o fobie socială destul de nouă în domeniu,dar se răspândeşte repede.
Cauzele sunt diverse şi diferă de la om la om,poate fi o experienţă neplăcută din trecut [persoane care râdeau de tine,şmecheraşii ăia care sună cu ascuns etc].O altă variantă este impresia pe care o ai că persoana pe care urmează să o suni are un comportament degajat,lipsit de emoţii,vorbeşte fără probleme la telefon, lucru care ţie doar îţi amplifică teama.
Ce poţi face în privinţa asta e, ca şi cu orice altă fobie, să încerci să o înfrunţi: vorbeşte cât mai mult la telefon, în primul rând cu prietenii apropiaţi cu care te simţi în largul tău. happy

| BomBo0 a răspuns:

Suna-ma pe mine sa vezi ca n-o sa mai ai teamawinkinghee hee