| Dan a întrebat:

Cine conduce Romania si cate persoane sunt?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Uite, m-ai provocat!
Cei mai mulți masoni, 6.234, sunt înscriși în Marea Lojă Națională din România (M.L.N.R.), care, de altfel, are recunoașterea internațională a 128 de Mari Loji din lume. Vârsta medie a masonilor este de 46 de ani. Aproape toți au studii superioare, numai patru procente având doar liceul terminat. Din punctul de vedere al profesiei, printre masoni se afla 2.500 de ingineri, aproape 1.500 de economiști, câteva sute de juriști, medici, profesori sau artiști și câteva zeci de studenți și preoți.
În comuna Peștișani, din județul Gorj, funcționează, se pare, singura loja masonică sătească din lume. Se numește Loja Hobită și este parte a Marii Loji Naționale a României.
Persoane: Eugen Ovidiu Chirovici, Horia Nestorescu-Balcești, Mircea Deaca, Mugur Isărescu, Alexandru Paleologu, etc.
Pa, pa.

23 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Basesmug laughing
Depinde. ultima data cand l`am numarat era doar unu...thinking cred big grin laughing)

| eni a răspuns:

Cine sa conduca? Basescu! One man.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isarescu...in spatele lui sunt multi care ii dau ordine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Oare nu știm pe cine am votat?
O căruță de mincinoși!
Pa, pa.

| mariobros a răspuns:

Te referi la papusari sau la manechine?

| SweetCandy a răspuns:

Cine apuk...

| Dan explică:

Pana acum nici un raspuns corect.Mai ganditi-va.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt multi online, in primul rand cei care au influenta financiara asupra statului, aia tine loc de presedinte si de guvern.

| Silvia a răspuns:

Hai ca m`am mai ganditthinking smug
3 variante:
-Nastase
-Matusa Tamara
-Ouale lu` Nastase laughing
Am ghicit?batting eyelashes rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Să nu spui că Masoneria!?!?
Pa, pa.

| mariobros a răspuns:

@Legiuitoarea-exact la asta m-am referit cand am intrebat de papusari si de manechine. Cadariu. D, asteptam parerea ta.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Parlamentul ROMANIEIeste organ reprezentativ a poporului, are 469 de membri 137 de senatori, 332 deputati.Parlamentul are presedinte de senat domnul MIRCEA GEOANA si presedinta a camerei deputatilor doamna ROBERTA ANASTASE.Acestia sunt cei care ne conduc ROMANIA.Domnul TRAIAN BASESCU presedintele ROMANIEI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefan ce spui tu este doar pe hartie Omule,

| cLaudYu a răspuns:

Udristelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masoneria, chiar daca persoanele influente cu bani de la noi si fac ordonantele de urgenta sunt inscrisi si in grupari gen masonerie, oricum organizatie este la picioarele acestui cotizant, ea fiind doar o organizatie de sine statatoare care sta si asteapta sa pice cotizatia, hehe si pentru acea cotizatie, se baga strambele de rigoare, inlocuieste-l pe ala, fa asa fa asa, tot magnatul dicteaza, dar cand ii vine randul trebuie sa faca si el la fel, legi nescrise copii, prea mici pentru un razboi atat de greu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania se afla acum in stadiul de oligarhie.

| 1968 a răspuns:

Unul singur si asta de partea raului, nu toti au putrea sa-l vada

| miha_3376 a răspuns:

Pe basescu care bea sau a baut la golden blitz

| miha_3376 a răspuns:

Scz de fapt era numai basescu fara pe

| somniferu a răspuns:

Romania... ea e condusa de cativa oameni care sunt in spatele puterii.deci cei din fata sunt doar niste actori care joaca dupa cum le este cantat asa ca nu va straduiti sa votati ca tot cine vor ei o sa fie la putere si degeaba ne framantam ca totul o sa fie doar cum vrei acei "cativa"oameni din spatele puterii...parerea meawinking

| nicoleta_7429 a răspuns:

Nu stim sigur, oricum sunt mai multe persoane, dar este condusa foarte prost. Fiecare pentru el. Este o vorba din batrani care spune: "mai bine sa moara vecinul si sa ii iau capra". Cam asa se intampla.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Isarescu si prieteni lui din bilderberg desigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romania este condusa de serviciile secrete si cred ca mai sunt in tara 14. 000. 000 de papagali supusi.