| AdamJensen a întrebat:

Cine crede in planeta x sa raspunda la aceasta intrebare.Cu toate ca numele zeului sumerian Nibiru este cel mai comun nume dat acestui obiect, am observat ca in majoritatea cazurilor si multe site-uri ii atribuie si numele de Planeta X sau Eris. Planeta X este termenul generic folosit de astronomi in ultima suta de ani pentru orice planeta care este mai departe decat Pluto. Eris este o noutate, o planeta de mici dimensiuni, descoperita recent dar care este la o distanta foarte mare de Pluto. Unind aceste informatii anumiti oameni pretind ca NASA a gasit Nibiru sau ca Eris va trece pe lana Terra in 2012.

Mai jos aveti cateva intrebari puse oficialitatilor si diferitelor persoane din domeniul astrologic.

I: Pe pagina principala a NASA am cautat Planeta Nibiru. Din rezultate am inteles ca de fapt exista o planeta numita de ei Nibiru (Niburu) care se afla dupa Pluto. Multi sustineau ca aceasta planeta Nibiru nu exista, acum stim ca da. Nu au existat multe raspunsuri sincere cu privire la aceasta planeta deci nu putem sti tot adevarul, dar iata ca incerc sa aflu. Este vreo sansa ca Nibiru sa treaca pe langa noi in 2012? Si daca exista aceasta varianta de ce noi, publicul larg nu putem sti adevarul si sa ne pregatim?

Raspuns: Imi pare rau daca pagina NASA te-a introdus in eroare. Tocmai am verificat si se pare ca nu exista nici o mentiune sau afirmatie recenta cum ca ar exista aceasta paneta Nibiru. Site-ul lor include o mentiune de prin 2005 cu o stire care anunta gasrea unor noi planete denumite 2003UB313. UB313 a fost ulterior denumita Eris, si exista destule informatii despre Eris pe internet, inclusiv o intorducere bogata in Wikipedia. Aparent aceasta planeta nu are nici o legatura cu Nibiru. Nibiru este o farsa, si una foarte buna, legata de culturi religioase si nu are nici o legatura cu stiinta.

I: Cum puteti spune ca Nibiru este o farsa cand propriul vostru satelit astronomic (IRAS) a detectat aceasta planeta si in 1982 a fost un comunicat de presa despre Nibiru si a aparut in opt mari ziare?

Raspuns: Cand va uitati la astfel de informatii trebuie sa treceti cu vederea primul paragraf, deoarece informatii si date noi apar tot timpul in stiinta si tehnologie. IRAS (primul satelit de supraveghere prin infrarosu, care a zburat pentru prima data acum mai bine de 20 de ani) a catalogat peste 350.000 de surse in infrarosu, si initial majoritatea dintre aceastea au fost neidentificate (acesta era si scopul studiului). Toate aceastea au fost urmate de studii ulterioare cu telescoape mai performante de pe Terra si din spatiu. Zvonul despre "a zece-a planeta" a erupt in ’84 dupa ce in Astrophysical Journal Letters a fost publicata documentatie stiintifica cu titlul "Unidentified point sources in the IRAS minisurvey" in care s-a discutat mai multe surse infrarosii(planete) "fara omologii". Dar aceste obiecte misterioase s-au dovedit ulterior a fi galaxii indepartate. Ca o concluzie vom spune ca planeta Nibiru este un mit, fara o baza solida. Pentru un astronom afirmatii despre o planeta care este aproape dar invizibila sunt doar niste lucruri prostesti.

Planeta X, Nibiru si satelitii eiPlaneta X, Nibiru si satelitii ei

Aug 26
Se va produce inversarea polilor magnetici din cauza Planetei X, Nibiru sau coada acestei comete?
Inversarea polilor, Nibiru - Planeta X 1 Comentariu »

Nu! Acesta planeta nu exista sau cel putin momentan nu poate fi vazuta. Nibiru se presupune a fi de 5 ori mai mare decat Pluto, cu toate acestea Pluto se poate vedea dar nu si aceasta planeta misterioasa! Asta deoarece Planeta X nu exista.
Daca ar fi sa ajunga la pamant in 2012 atunci aceasta ar trebui sa fie clar vizibila la marginea sistemului solar, dar nu este.
Planeta X ramane un mit.

{{wp-favorite-posts}}
Ian 03
Anunnaki si Nibiru
Nibiru - Planeta X 18 Comentarii »

Pentru a intelege pe deplin toate aceste preziceri, profetii si date despre ce se va intampla in 21 decembrie 2012 trebuie sa cititi lucrarile lui Zecharia Sitchin. Sitchin este unul dintre putinii oameni din ziua de azi capabili sa citeasca si sa traduca limbajul antic al Egiptenilor si al Evreilor alaturi de alte limbi moderne.

El si-a dedicat viata pe studiul civilizatiilor antice si traducerea textelor, si tabliilor antice. El a descoperit ca Sumerienii antici (Sumerienii au fost prima civilizatie pe pamant) au invatat tot ce se stia despre zeii lor, pe care i-au numit "Anunnaki"(in traducere: "Cei care din cer vin pe pamant") Sumerienii stiau fiecare planeta din sistemul nostru solar, stiau culorile lor si satelitii ce orbitau in jurul lor. Ei au mentionat ca Marte a avut la un moment dat apa, lucru foarte interesan luand in considerare ca noi abia acum incepem sa descoperim acest lucru.

Absolut tot ce stiau Sumerienii, spun ei, le-a fost predat de catre Aunnaki(Zeul lor), care a coborat pe pamant de pe o planeta pe care ai o numeau Nibiru (tradusa: "The planet of the crossing") Se spune ca Nibiru vine in sistemul nostru solar odata la fiecare 3, 600 ani din cauza orbitei sale foarte eliptice. Deci Anunnaki a fost o rasa foarte evoluata ce a vizitat planeta noastra si a creeat prima civilizatie.

Astronomii din ziua de astazi cauta aceasta planeta, pe care ei o numesc "Planeta X" ("planeta necunoscuta" sau "a zece-a planeta") In 1990 Sitchin s-a intalnit cu doctorul Robert Harrington, care a fost un astronom la Observatorul Marinei Americane si i-a spus lui Sitchin ca ei intr-adevar cauta Planeta X.Noi 15
Distinctia dintre Nibiru, Planeta X si Eris
Nibiru - Planeta X 2 Comentarii »

Cu toate ca numele zeului sumerian Nibiru este cel mai comun nume dat acestui obiect, am observat ca in majoritatea cazurilor si multe site-uri ii atribuie si numele de Planeta X sau Eris. Planeta X este termenul generic folosit de astronomi in ultima suta de ani pentru orice planeta care este mai departe decat Pluto. Eris este o noutate, o planeta de mici dimensiuni, descoperita recent dar care este la o distanta foarte mare de Pluto. Unind aceste informatii anumiti oameni pretind ca NASA a gasit Nibiru sau ca Eris va trece pe lana Terra in 2012.

Mai jos aveti cateva intrebari puse oficialitatilor si diferitelor persoane din domeniul astrologic.

I: Pe pagina principala a NASA am cautat Planeta Nibiru. Din rezultate am inteles ca de fapt exista o planeta numita de ei Nibiru (Niburu) care se afla dupa Pluto. Multi sustineau ca aceasta planeta Nibiru nu exista, acum stim ca da. Nu au existat multe raspunsuri sincere cu privire la aceasta planeta deci nu putem sti tot adevarul, dar iata ca incerc sa aflu. Este vreo sansa ca Nibiru sa treaca pe langa noi in 2012? Si daca exista aceasta varianta de ce noi, publicul larg nu putem sti adevarul si sa ne pregatim?

Raspuns: Imi pare rau daca pagina NASA te-a introdus in eroare. Tocmai am verificat si se pare ca nu exista nici o mentiune sau afirmatie recenta cum ca ar exista aceasta paneta Nibiru. Site-ul lor include o mentiune de prin 2005 cu o stire care anunta gasrea unor noi planete denumite 2003UB313. UB313 a fost ulterior denumita Eris, si exista destule informatii despre Eris pe internet, inclusiv o intorducere bogata in Wikipedia. Aparent aceasta planeta nu are nici o legatura cu Nibiru. Nibiru este o farsa, si una foarte buna, legata de culturi religioase si nu are nici o legatura cu stiinta.

I: Cum puteti spune ca Nibiru este o farsa cand propriul vostru satelit astronomic (IRAS) a detectat aceasta planeta si in 1982 a fost un comunicat de presa despre Nibiru si a aparut in opt mari ziare?

Raspuns: Cand va uitati la astfel de informatii trebuie sa treceti cu vederea primul paragraf, deoarece informatii si date noi apar tot timpul in stiinta si tehnologie. IRAS (primul satelit de supraveghere prin infrarosu, care a zburat pentru prima data acum mai bine de 20 de ani) a catalogat peste 350.000 de surse in infrarosu, si initial majoritatea dintre aceastea au fost neidentificate (acesta era si scopul studiului). Toate aceastea au fost urmate de studii ulterioare cu telescoape mai performante de pe Terra si din spatiu. Zvonul despre "a zece-a planeta" a erupt in ’84 dupa ce in Astrophysical Journal Letters a fost publicata documentatie stiintifica cu titlul "Unidentified point sources in the IRAS minisurvey" in care s-a discutat mai multe surse infrarosii(planete) "fara omologii". Dar aceste obiecte misterioase s-au dovedit ulterior a fi galaxii indepartate. Ca o concluzie vom spune ca planeta Nibiru este un mit, fara o baza solida. Pentru un astronom afirmatii despre o planeta care este aproape dar invizibila sunt doar niste lucruri prostesti.

Planeta X, Nibiru si satelitii eiPlaneta X, Nibiru si satelitii ei

Aug 26
Se va produce inversarea polilor magnetici din cauza Planetei X, Nibiru sau coada acestei comete?
Inversarea polilor, Nibiru - Planeta X 1 Comentariu »

Nu! Acesta planeta nu exista sau cel putin momentan nu poate fi vazuta. Nibiru se presupune a fi de 5 ori mai mare decat Pluto, cu toate acestea Pluto se poate vedea dar nu si aceasta planeta misterioasa! Asta deoarece Planeta X nu exista.
Daca ar fi sa ajunga la pamant in 2012 atunci aceasta ar trebui sa fie clar vizibila la marginea sistemului solar, dar nu este.
Planeta X ramane un mit.

{{wp-favorite-posts}}
Ian 03
Anunnaki si Nibiru
Nibiru - Planeta X 18 Comentarii »

Pentru a intelege pe deplin toate aceste preziceri, profetii si date despre ce se va intampla in 21 decembrie 2012 trebuie sa cititi lucrarile lui Zecharia Sitchin. Sitchin este unul dintre putinii oameni din ziua de azi capabili sa citeasca si sa traduca limbajul antic al Egiptenilor si al Evreilor alaturi de alte limbi moderne.

El si-a dedicat viata pe studiul civilizatiilor antice si traducerea textelor, si tabliilor antice. El a descoperit ca Sumerienii antici (Sumerienii au fost prima civilizatie pe pamant) au invatat tot ce se stia despre zeii lor, pe care i-au numit "Anunnaki"(in traducere: "Cei care din cer vin pe pamant") Sumerienii stiau fiecare planeta din sistemul nostru solar, stiau culorile lor si satelitii ce orbitau in jurul lor. Ei au mentionat ca Marte a avut la un moment dat apa, lucru foarte interesan luand in considerare ca noi abia acum incepem sa descoperim acest lucru.

Absolut tot ce stiau Sumerienii, spun ei, le-a fost predat de catre Aunnaki(Zeul lor), care a coborat pe pamant de pe o planeta pe care ai o numeau Nibiru (tradusa: "The planet of the crossing") Se spune ca Nibiru vine in sistemul nostru solar odata la fiecare 3, 600 ani din cauza orbitei sale foarte eliptice. Deci Anunnaki a fost o rasa foarte evoluata ce a vizitat planeta noastra si a creeat prima civilizatie.

Astronomii din ziua de astazi cauta aceasta planeta, pe care ei o numesc "Planeta X" ("planeta necunoscuta" sau "a zece-a planeta") In 1990 Sitchin s-a intalnit cu doctorul Robert Harrington, care a fost un astronom la Observatorul Marinei Americane si i-a spus lui Sitchin ca ei intr-adevar cauta Planeta X. Oamenii de stiinta de la NASA au facut o descoperire importanta referitoare la viata extraterestra: unii meteoriti cazuti pe Pamant contin elemente ale ADN-ului. Acest lucru poate sugera faptul ca viata de pe Terra ar fi de origine cosmica.

Oamenii de stiinta au analizat meteoriti, care s-au format cu miliarde de ani in urma, inainte de a cadea pe Pamant. S-au gasit fragmente bogate in carbon, ce contin substante chimice similare cu una dintre componentele cheie ale ADN-ului, informeaza Daily Mail.

Testele arata ca prezenta acestor substante chimice nu poate fi explicata prin contaminarea de pe Pamant, sugerandu-se faptul ca originea ADN-ului din meteorit se afla in spatiul cosmic.

Descoperirea a fost facuta de oamenii de stiinta americani, in special de catre cercetatorii de la NASA, care au analizat componenta chimica a 12 meteoriti.

"Meteoriti si comete care au avut un impact cu Pamantul, in perioada timpurie, contin componente foarte importante", a spus dr. Micahel Callahan, conducatorul studiului, cercetator la Centrul NASA Goddard Space din Maryland. mai mult

Marti, 09 August 2011, ora 22:11
4 comentarii
Alte articole despre: dovezi viata extraterestra, descoperire NASA adn meteorit, descoperire viata extraterestra

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Copy/Paste?