| sabin89 a întrebat:

Cine credeţi că face minuni mai mari: Dumnezeu sau partidul?
https://www.youtube.com/watch?v=PXOf_mJRFSg&feature=yout u.be

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce încurcați borcanele?
Nu știați că biserica este un loc unde se vorbește despre Dumnezeu, și atâta tot?

| gogu220 a răspuns:

Din totdeauna unii preoţi s-au "chinuit" să ne zduncine credinţa, şi de aici a ieşit vorba: să faci ce zice popa, nu ce face popa.

| sabin89 explică (pentru gogu220):

Asta e adevărat. Din nefericire din clipul asta se poate vedea mai mult decât caracterul îndoielnic al unor preoţi. Avem o imagine asupra racilelor societăţii ca întreg.