| monicaaa17 a întrebat:

Cine credeti voi ca ar trebui sa plateasca la o intalnire? Barbatul sau femeia?

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Amandoi la jumate, asa e respect si nu da dovada ca ea e pe interes asteptand ca el sa scoata cardul pentru plata.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

In perioada aceasta toate restaurantele sunt inchise, dar cand un barbat invita o femeie la restaurant ar trebui el sa plăteasca, si cand o femeie invita un barbat la restaurant plateste ea, sau poate fac ei jumi juma nota de plata.

| IsabelaIssa a răspuns:

Dacă o femeie invită la restaurant un partener de afaceri, ea plăteşte. Dacă cineva spune "Să mergem la restaurant", înseamnă că fiecare îşi plăteşte consumaţia. Dacă un bărbat se oferă să achite pentru o femeie, ea poate accepta dacă doreşte.
Din codul bunelor maniere.

| Celcestietot a răspuns:

Barbatul ar trebui sa aiba o inclinatie mai mare de a oferi.

| SilentRain a răspuns:

Fiecare sa plăteasca pentru el

| Sofer a răspuns:

Plătește femeia. Asta în cazul în care se întâmplă să uiți sa iei bani la tine. laughing de obicei plătește bărbatul sa arate ca e gentleman.

| Endoryus a răspuns:

Aoleu,iar se dau fetele independente pe aici dar il scuipa pe unu care le pune sa isi plateasca partea laughing
Plateste cine invita si gata problema

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciunul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Plateste cine are bani, ea vine de obicei fara bani stiind ca va plati partenerul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alksnv; qlwknvw; q

| DeathOfDreams a răspuns:

În mod normal, merg pe principiul "fiecare plătește ceea ce-a consumat". Nu am avut niciodată pretenția ca băiatul să plătească pentru mine, așă că mereu mi-am scos banii să-mi plătesc consumația. Deși, majoritatea băieților se oferă să plătească, cel puțin prima dată când ieșiți și asta e ok. E doar o alegere, nu ceva ce-ar trebui să facă.

| xilef123 a răspuns:

întâlnire amoroasa, clar barbatul
intalnire amicala, 50-50

| Madaq a răspuns:

Barbatul.