| anonim_4396 a întrebat:

Cine e din cluj? ati vizitat vreodata Padurea Hoia-Baciu noaptea si ati observat ceva anormal?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se zice ca in padurea baciu extraterestrii au rapit oameni fie au disparut si nu s.au intors

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

Eu am auzit ca au fost rapiti vreo 4 milioane de romani si raspanditi in toata europa

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Lol

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. eu. Am vizitat-o prima dată în 74.
Am făcut și un eseu cvasi serios pe tema asta. Merită citit.
https://dosarelexsikix.blogspot.com/......ic-la.html

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te-ai uitat la Paul Dadrian? laughing

| RAY a răspuns (pentru DoarBogdan):

Am vazut ceva clipuri, padurarul spune ca sunt povesti atat

| minrest a răspuns:

Am fost noaptea in cimitirul din localitatea Nadrag, judetul Timis; mergeam frecvent cand aveam paine, care era pe cartela, si mezeluri, ca sa nu fiu nevoit sa impart (eram soldat in termen). In noaptea de vara, cimitirul, pe un loc inaltat si plin de vegetatie ca un crang, arata feeric, crucile din epoci diferite, multe din perioda Austro-Ungara, cand acolo erau mine de fier si oamenii aveau bani de monumente, aveau o frumusete ireala. Am si dormit acolo toata noaptea, de trei ori (imi ramasese mancare). Ma trezeam dimineata paranormal de optimist si plin de energie, caci aveam vestonul gros, ma inveleam cu vestonul si dormeam pe crengi taiate.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Unde ati facut armata?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Perioada de instructie, patru luni, la Bistrita, iar apoi la unitatea de geniu din Sacalaz, 1617, dar punctul in care eram detasati, pentru munca in uzina si pe santier, era Nadrag. Acolo era munca multa, caci civilii nu mai lucrau, ca in toata tara, decat in scarba, iar militarii erau obligati sa lucreze. Dar era regim militar lejer, caci unitatea militara era un etaj al caminului de nefamilisti.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Pai de ce numai vreau sa munceasca?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Mancare nu gaseai, ca sa iti fie mai bine, afara nu te dadea, ca sa iti fie mai rau, asa ca nu aveai de ce sa muncesti, munceai strictul necesar. Dar ca militar, puteai fi obligat sa muncesti, asa ca au bagat militari in mina, mereu dadea militari morti pe ordin de zi pe unitate, i-a bagat la sapat, pe scurt, unde era nevoie neaparat de munca, baga militari. Asta spre sfarsitul comunismului, in anii 80.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Dar ceva pananormal ati patit vreodata?

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Prefer sa nu raspund.

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Prefer sa imi vorbesti cu ''tu'', sunt mai in varsta, e drept, dar imi place sa fim mai familiari; noi ne agreem, cred, asa ca nu are rost multa ceremonie.

| Plato a răspuns:

Nu exista paranormal... ce naiba, in 2019 sa ne temem de fantome si spirite. E o pădure, poveștile sunt pentru reclamă.

| dbigiu84 a răspuns:

Am vizitat-o ziua. Dupa mine e cam legenda.