| ContCuIntrebariCiudate a întrebat:

Cine este asta Teresa Fidalgo?

Răspuns Câştigător
| ZZZandreea a răspuns:

Mi` a placut astalaughing.:-x

101 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

O porcarie neplauzibila de 2 bani.

| LNK a răspuns:

Una care a murit intr-o padure si cica acum bantuie si a provocat nu stiu ce accident de masina.
Cacaturi d-astea.

| MsGringer a răspuns:

Teresa Fidalgo este o portugheza.Si nu te speria ca filmuletul nu este adevarat, ea nu e fantoma.Video-ul este facut de Rebordão, tot un portughezlaughing

| Criss003 a răspuns:

Mitul fantomei TERESA FIDALGO a debutat în 1983. Un accident de circulaţie de pe o autostradă din Portugalia s-a soldat cu moartea unei fete, pe nume TERESA FIDALGO. De atunci se speculează faptul că fantoma TERESEI FIDALGO bântuia zona în care a murit tânăra.
Totul a pornit de la un filmuleţ postat pe internet. Filmuleţul prezintă un şofer care a decis să oprească pentru a ajuta o fată care făcea autostopul. În maşină se afla şi soţia şoferului. Cuplul ar fi încercat să folosească o cameră video pentru a înregistra convorbirea cu fata. Deodată, însă, faţa fetei a devenit extrem de fioroasă. Şoferul s-ar fi speriat, iar maşina a făcut accident. Aici se încheie materialul video, finalul nu îl cunoaşte nimeni. De la acest video a pornit mitul fantomei TERESA FIDALGO. Povestea spune că o fantomă care pare o fată normală face autostopul şi ucide şoferii care opresc pentru a o ajuta.

http://www.youtube.com/watch?v=jhL4j9DEFHo

| xXdoareuXx a răspuns:

Nu stiu. cand aflii ma anunti si pe mine. din cate stiu este o fata care e moarta

| OHmyGosh a răspuns:

Am primit si eu mesaje pe Facebook.E o pacaleala

| Crucified a răspuns:

O fantoma, dar asta e o prostie

| vivinuka a răspuns (pentru Crucified):

Intra pe youtube si vezi cine este!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu vreau doar sa stiu cine a fost asta de e asa importanta. Adica, a fost vreo vedeta, ceva?

Alte răspunsuri
| Remus13 a răspuns:

TERESA FIDALGO. Un mesaj primit în limba romana pe Yahoo! Messenger îi sperie pe mulţi dintre cei care îl primesc. Cazul unei femei pe nume Teresa Fidalgo, care a murit într-un accident de maşină în urmă cu 27 de ani, este folosit de persoane care vor să stârnească panică şi să facă bani pe internet.

ARTICOL GALERIE FOTO 11 COMENTARII
Teresa Fidalgo
Teresa Fidalgo - faţa tinerei fete devine înfricoşătoare odată ce ajunge în maşina victimei. Aceasta este o captură dintr-un video, probabil trucat

Teresa Fidalgo
Mesajul primit de mii de persoane din România, pe Yahoo! Messenger şi pe Facebook, suna astfel:

"Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama".

Mesajul, evident un spam, a dus la foarte multe căutări, în special pe motorul căutare Google. Mai jos, încercăm să explicăm cum s-a dezvoltat mitul fantomei Teresa Fidalgo.

TERESA FIDALGO - accidentul de circulaţia i-a răpit viaţa

Povestea tinerei TERESA FIDALGO începe în anul 1983. Un accident de circulaţie de pe o autostradă din Portugalia duce la moartea unei tinere, pe nume TERESA FIDALGO. Apoi, s-a spus că fantoma TERESEI FIDALGO bântuia zona în care a murit tânăra.

Totul a pornit de la un filmuleţ postat pe internet. Filmuleţul prezintă un şofer care a decis să oprească pentru a ajuta o fată care făcea autostopul. În maşină se afla şi soţia şoferului. Cuplul ar fi încercat să folosească o cameră video pentru a înregistra convorbirea cu fata. Deodată, însă, faţa fetei a devenit extrem de fioroasă. Şoferul s-ar fi speriat, iar maşina a făcut accident. Aici se încheie materialul video, finalul nu îl cunoaşte nimeni.

TERESA FIDALGO - naşterea unei "fantome"

De la acest video a pornit mitul fantomei TERESA FIDALGO. Povestea spune că o fantomă care pare o fată normală face autostopul şi ucide şoferii care opresc pentru a o ajuta.

Citeste mai mult pe REALITATEA.NET: http://www.realitatea.net/......58542.html
Follow us: @realitatea on Twitter

| schmoll a răspuns:

O fantoma cicahappyin fine, tra sa ies, ma duc la o inghetata cu un inoroglaughing

| ZZZandreea a răspuns (pentru schmoll):

Mi` a placut astalaughing.:-x

Răspuns utilizator avertizat
| NakaTaka a răspuns:

Teresa Fidalgo este o femeie portugheza care a murit intr-un accident de masina.Ea a jurat ca se razbuna, provocand alte accidente. Bantuia si facebookul, trimitand mesaje anonime pe chatul tuturor utilizatorilor.Dar asta este o pacaleala deci mananca o ciocolata.

| Filipjack a răspuns:

Este o minciuna.

| ContCuIntrebariCiudate explică:

Eu vreau sa stiu ce s-a intamplat cu ea asa importanta, ahhh

| ContCuIntrebariCiudate explică:

Hei, anqel dar crezi ca asa o fi? de unde ds. ai fi aflat? NhA ma rogg frate, dar ce doamne vrea teresa? Pe cine dr. cauta bhaa?

| EAlice a răspuns:

Niciodata nu am suferit mesajele de genul ala :trimite mai departe mesajul ca o sa te bantuie nu stiu ce mort, sau strigoi impaiat, si nu mai stiu cine iti moare si alte aberatii de genul acesta. Chiar nesimtite gesturile oamenilor care creeaza astfel de porcarii, pentru ai speria pe altii.

| MaxEnergyzed a răspuns:

Exista un mit:
Teresa Fidalgo a fost o fata din Portugalia care ar fi murit chiar de ziua mea de nastere (10 iulie) itr-un accident
de masina si ca bantuie drumul pe care a murit...mda si este si un video cu doi tineri ce iau in masina o tanara care cica ar fi Teresa...dar eu nu cred pentru. ca am primit si eu mesajul si nu-s-a intamplat nimic!

| aly1368 a răspuns:

Eu nu am trimis mesajul la 20 de persoane si nu ma bantuie nimeni! ce porcarie!

| Yuiyhggy a răspuns (pentru aly1368):

Si cum esti acum?

| ContCuIntrebariCiudate explică (pentru Yuiyhggy):

Am murit nauzi fa

| NutellaFinetti a răspuns:

Gandeste-te asa:
Daca a pornit rahatul ala cu mesajele, trebuie sa fi pornit de la cineva, nu?
Cineva.un\a a vrut sa sperie lumea si a realizat mesajul...cum l-a trimis la 20 de persoane poate ca alea 20 persoane le-au dat ma departe
Pe bune acum: 2 persoane daca dadeau, deja alte 40 aflau
Si tot asa, e un rahat de mesaj, poate a fost o fata...toata lumea e cineva...nu credeti in chestiile astea ca nu aveti de ce happy

| Bogdan_Cristi_1991 a răspuns (pentru NutellaFinetti):

Da da da si marmota invelea ciocolata in staniol nu va speriati degeaba sunt niste idioti care vor sa sperie lumea sincer si eu am citit mesajul de vreo 3 ori si am vazut si video dar intrebarea e a murit in accident sotul si sotia dar cameramanul cine era laughing) zice ca filmau iei ultima vrajeala ma

| NutellaFinetti a răspuns (pentru Bogdan_Cristi_1991):

Exaact!

| xxxdracu a răspuns (pentru NutellaFinetti):

TERESA FIDALGO e o porcarie de fantoma care nu exista sa nu va speriati happy ca e un de cele mai multe ori se trmi pe Yahoo Mesinger! dar si pe Facebook asa ca daca primiti un asemenea mesaj nu va speriati si ignoratil sau luativa de acel om nesimtit! eu am prmit asta si cand am vazut ca nu-i adevart l-am injurat pe ala de lo luat naiba asa sa nu credeti in asta

| Mirkutza99 a răspuns:

Buna. Am citit recent si eu povestea despre aceasta fata pe internet. Este vorba despre o fata care moare intr.un accident de masina in portugalia si se spune ca de fiecare data cand trece cineva pe acolo este o fata care face autostopul si ea este de fapt fantoma si cica ii omoara pe soferii care se opresc sa o ajute. Dar astea sunt superstitii prostesti. Nu crede in ele. Imi dai te rog funda?

| Pinky0green a răspuns:

Obtii mai multe informatii aici: http://www.realitatea.net/......58542.html

| ralukutza123456789 a răspuns:

Eu primesc astfel de mesaje gen:Bună, sunt TERESA FIDALGO, azi împlinesc 27 de ani de când am murit. Dacă nu trimiţi acest sms la alte 20 de persoane o să dorm cu tine mereu şi dacă nu crezi du-te pe google şi scrie TERESA FIDALGO, o fată nu a băgat în seamă acest mesaj şi după 20 de zile i-a murit mama". laughing)) nu trmiteti innapoi.......si eu am primit asta acum cativa ani si am mai primit unul recent si ea tot de 27 de ani a murit deci este o porcarie

| raluu12 a răspuns:

Am primit mesaj pe facebook este un mit se spune ca ea a murit intr-un accident de masina si ca noaptea e o fata care sta langa padure si soferii opresc si o iau in masina si se transfoma in ceva urat dar e un mit nu te teme este doar o prostie

| Ungureanu_Radu_1964 a răspuns:

Teresa este o fata care a murit si dupa, oamenii au transformat o intr-un creepypasta. Aca gasesti mesaje ca trebuie sa trm la nu stiu cati oameni, ignora, sterge si nu trimite. In momentul in care trimiti, poti primi un virus pe telefon. Cel mai bine este sa nu risti.

| Bibitzzzaa a răspuns:

Nici eu nu stiu...am citit un comentariu de pe facebook:,, buna sunt teresa fidaglo azi implinesc 27 de ani de cand am murit daca nu ma crezi intra pe gogle si scrii teresa fidaglo daca nu trimiti acestsms la 20 de persoane voi dormi cu tine mereu. o fata nu a bagat in seama acest sms si dupa 20 de zile i-a murit mama''
si eu ma sperii cand vad lucruri de astea..si nu stiu daca sa trimit la 20 de persoane.

| ByankaPityka a răspuns:

Nu stiu cine-i sigur, am citit si eu tot pe TPU si am citit si un mesaj si ma cam sperie am 11 ani si nu credeam in fantome dar acum nu stiu ce sa zic