| coddy24 a întrebat:

Cine`i din iasi de pe TPU?
Vine vara, ce v-ati propus sa faceti? in afara de clasicele gratare la ciric.laughing

1 răspuns:
April
| April a răspuns:

Sunt din Iasi dar inca n-am facurt niciun gratar nici la Ciric, nici in padurea de pe dealul Bucium, nici in oicare alt loc din preajma Dulcelui Targ.Nu-mi place sa fac gratar in mijlocul naturii, nu-mi place sa afum frunzele copacilor nici sa :"inmiresmez "imprejurimile cu miros de mititei. Ocolesc cat pot grupurile care fac asta cat si locurile unde poposesc.Cand merg in natura, si fac asta foarte des, prefer sa-mi iau gustari reci, sa admir puritatea si frumusetea naturii fara a o polua in vreun fel. Iar frumosul lac Ciric ar trebui ocrotit atat pentru ca apele sale sa ramana limpezi cat si pentru ca salciile de pe mal sa nu planga inecate in fum si miros de carnuri arse.Numai bine.