| BadAngel3 a întrebat:

Cine imi poate spune niste culori bune de folosit? Atat creioane si carioci, cat si pentru pictat. Si daca stiti de unde pot achizitiona acel ceva, ar fi placut.

Multumesc happy

4 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Eu colorez cu culori de la Bic şi sunt chiar mulţumită de ele. (bine,sunt unele chiar poate mult mai bune,dar acestea au şi un preţ bun),creioane tot de la Bic folosesc, iar pentru pictat îţi recomand tempera.
Culori de la Bic, Carioci de la Bic, Creioane de la Bic poţi găsi în Carrefour, dar şi la librării (de recomandat pachet cu 24 de culori).
Tempera găseşti la orice librărie.

Răspuns utilizator avertizat
| MariaXDD a răspuns:

Eu zic ca Maped si Bic sunt mai ieftine si sunt si bune. Acum daca vrei ceva mai profesional poti incerca creioanele de la Faber Castell, Staedler sau Herlitz.