| SomeRandomDude a întrebat:

Cine la inventat pe Dumnezeu?thinking

16 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e o inventie, ci un duh poate ateii il inventeaza necrezand in el.

| floresdemayo a răspuns (pentru mgtow):

Bine, ca ai aparut Spetsnaz, nu stiu pe unde-ai umblat...chiar nu mai stiam nimic de tine.
Oare trebuia să fie inventat?! Nu e un produs sa-l inventezi. A fost dintotdeauna.

| SomeRandomDude explică (pentru floresdemayo):

Cum adica a fost dintotdeauna sa zicem cand nu era nimic el exista?thinking

| floresdemayo a răspuns (pentru SomeRandomDude):

Cu siguranta.

| mgtow a răspuns (pentru floresdemayo):

Ai sa vezi tu daca a fost inventat sau nu cand mai putin te astepti. Eu bat meleaguri cu masina, mai fac curse cu o remorca prinsa mai prind experienta pe drumurile astea din tara, ca mai incolo vine nevasta mea cea frumoasa si nu vrea sa sufere.

| Elvina a răspuns:

Nimeni. El a existat dintotdeauna.

| SomeRandomDude explică (pentru Elvina):

Ba baietilor daca a existat din totdeauna FIECARE finta apare de undeva El de una a aparut?

| Elvina a răspuns (pentru SomeRandomDude):

Era dintotdeauna acolo Dumnezeu.

| SomeRandomDude explică (pentru Elvina):

Si cand nu exista universul el tot acolo era?

| Elvina a răspuns (pentru SomeRandomDude):

Da. Era acolo din vesnicie, apoi a creat totul.

| SomeRandomDude explică (pentru Elvina):

Deci pana la urma de unde se trag oameni din maimute sau Adam Si Eva?

| Elvina a răspuns (pentru SomeRandomDude):

Din Adam si Eva, doar ca la inceputul timpurilor oamenii probabil nu aratau ca in zilele noastre.

| SomeRandomDude explică (pentru Elvina):

Atunci de ce zic mai toti ca ne tragem din maimute?thinking

| Elvina a răspuns (pentru SomeRandomDude):

Asta e o teorie data de un om de stiinta Darvin.

| SomeRandomDude explică (pentru Elvina):

Ahaaaa deci Adam si Eva erau maimute:O

| Elvina a răspuns (pentru SomeRandomDude):

Nu stiu asta.