| Saiko10 a întrebat:

Cine mai bea acum pe aici? Eu sunt pe bere, voi?

33 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

E trist ca ai fantezii bând alcool.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Desperados love struck

| Saiko10 explică (pentru supadeceapa):

Frumos, bere amestecata cu tequila, destul de buna si la gust, cat ai? eu am 6 litri, aproape termin primi 3 litri si ma apuc de ceilanti 3.

| supadeceapa a răspuns (pentru Saiko10):

Măăăi, sper că glumești laughing)))

| Saiko10 explică (pentru supadeceapa):

Ce vrei sa zici? 6 litri este mult? am 2 peturi de noroc, 3 litri fiecare. tu cat ai?

| supadeceapa a răspuns (pentru Saiko10):

Da. Nu te simți deshidratat? laughing Mie 500ml îmi ajung, mâine dimi beau un litru de apă.

| Saiko10 explică (pentru supadeceapa):

500 de ml frate? cum naiba sa te imbeti de la atat, am baut 3 litri si imi revin la normal daca nu continui sa beau. a doua zi nici macar nu prea sunt mahmur de la atat, cea mai rea mahmureala a mea a fost cand am baut 3 sticle de vodka(750 de ml 40%) dar asa de la 2 peturi nu prea am mare chestie.

| supadeceapa a răspuns (pentru Saiko10):

Dar cine a zis că mă îmbăt? laughing Duamne fere. Nu beau niciodată cu scopul ăsta. Doar mă deshidratează. O singură dată am exagerat și mi-a fost rău în viață de la băutură și atunci a fost de la jager. M-am scâbit rău. Bei așa zilnic?

| Saiko10 explică (pentru supadeceapa):

Nu zilnic, dar beau destul de des.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Cate o bere nu strica se zice ca la un barbat 14beri/saptamana adica 7l la o femeie jumate.
Zilnic beau 1-2 beri ce e sub nivelul pericolului, in ultima perioada am inceput sa mai depasesc mai des limita da asa maxim 4beri adica 2l bere/zi si simt efectul.
Beau tot de la doza, ca imi place mai mult. La sticla 6l/zi e mult in timp va avea probleme

| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa e, nu strică, e chiar sănătoasă în limite normale. Nu mai depăși, cred că așa se ajunge la consum atât de mare, tot mărind doza că cea precedentă nu-și mai face efectul. Ai grijă :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa ajungi o epava in stilul asta

| Saiko10 explică (pentru anonim_4396):

Asta este, daca nu ma duce ficatu sa pice si sa moara.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Încercă jb cu zahăr pudră-_- ala este băutura adevărată număra 5 pahare sate vad

| Saiko10 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Nu stiu ce ai scris acolo dar daca nu e mai puternic ca spirtul nu ma face 5 pahare.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Saiko10):

Ial pe asta https://www.emag.ro/......DZQZVMMBM/

Ia si niste zahăr pudră si dupa 5 pahare mai vedem noi -_- eu am învetato am dat rețet si la colegi mei de la muncă i-am terminat-_-

| Saiko10 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Am dat sticle de vodka la sec si tu crezi ca ma opresc 5 pahare de whiskey cu niste zahar pudra?

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Saiko10):

Iesi du-te dreacu -_-

| Saiko10 explică (pentru GraniniCuPiersica):

laughing,tu nu ma crezi dar prietenii mei care au fost acolo ma cred.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Saiko10):

Https://youtu.be/TMqR-GBwcsY asta esti tu cand bei bere -_-

| Saiko10 explică (pentru GraniniCuPiersica):

M-ai facut sa zambesc laughing, dar nu, corpul este obisnuit cu multe lichide deja.

| GraniniCuPiersica a răspuns (pentru Saiko10):

Ce face băutura din om -_-

| Saiko10 explică (pentru GraniniCuPiersica):

Ce sa faca si ea, un om beat.

| Cheo0S a răspuns:

M-am cam plictisit de toate bauturile.
Cel putin sa le Beau in exces Mai mult de 2-3 beri/shot-uri.
Bautura de calitate costa bani, asa daca te imbeti ca boschetarii cu pet-uri de newmarkt ai sanse sa devi betiv.

| Saiko10 explică (pentru Cheo0S):

Ba frate eu niciodata nu ma imbat ca sa fiu domn sau sa beau nu situ ce whiskey cu diamante, eu beau ca sa ma imbat bine, daca are alcool e buna. beau noroc la 3litri ca este cel mai mare pet pe care il gasesc.

| Cheo0S a răspuns (pentru Saiko10):

Pai daca bei sa te imbeti bine inseamna ca maschezi alte probleme si vrei sa le maschezi cu alchoolul.
Nu e vorba ca esti nu stiu ce domn, bei sa te relaxezi dupa o sapt de munca dar nu stiu daca iti place sa fi tipul ala care il aduna lumea de pe jos.
Cel Putin eu Mai bine beau o Bere cu 7 lei la 500 ml de ce? Pt sa sunt prost, dau aceeasi bani pe aceeasi cand puteam sa-mi iau Bere la 2l de la supermarchet la banii aia nu?
sau te crezi barbat daca poti baga mult in tine fara sa te imbeti? Organismul e puternic rezista la orice i-ai face.

| Saiko10 explică (pentru Cheo0S):

Nu am spus niciodata de ce beau, nu am spus ca nu am probleme, am destule probleme. si nu spun ca nimeni nu poate sa bea ca mine, poate dar nu din prima, mai intai trebuie sa se obisnuiasca, ca stiu prieteni care se imbat dintr-un litru.

Răspuns utilizator avertizat