| Alexurukay a întrebat:

Cine poate sa-mi dea informati despre jocul prototype 2 mai ales despre heller si alex. de ce vrea heller sa-l omoare pe alex. dau funda

Răspuns Câştigător
| adré_6721 a răspuns:

Xbox 360, PS3, PC
Prototype 2 este sequel-ul jocului lansat in 2009 de Radical Entertainment, Prototype, titlul urmand sa fie distribuit de Activision incepand cu anul 2012. Prototype 2 se afla in dezvoltare pentru Xbox 360, PlayStation 3 si PC, decizia realizarii unei continuari fiind luata dupa ce primul titlu a depasit 2 milioane de unitati vandute.

Gamerii vor prelua rolul sergentului James Heller, personaj care se afla in urmarirea lui Alex Mercer, protagonistul primul joc. Pentru a putea sa-i faca fata, Heller ia decizia de a deveni mutant, apeland la acelasi ser care l-a transformat si pe Mercer.

Dupa lansarea primului titlu al seriei, Radical Entertainment nu a mai anuntat niciun proiect, ceea ce ne indica faptul ca jocul se afla in productie inca din 2009.

Activision Blizzard a anuntat Prototype 2, ieri la VGA2010...

Jocul se va lansa anul viitor, pe ce platforme, inca nu se stie.

Prototype 2
Publisher: Activision Publishing
Developer: Radical Entertainment
Minimum System Requirements
OS:
Processor:
Memory:
Hard Drive:
Video Memory:
Video Card:
Sound Card:
DirectX:
Keyboard
Mouse
DVD Rom Drive