| CARMENCITA a întrebat:

Cine s-a uitat la stiri sau stie daca a ajuns norul din Japonia deasupra Romaniei si daca da imi spuneti si de unde stiti va rog?

Răspuns Câştigător
| DeNySoOk a răspuns:

Nu trebuie sa te sperii, la inceput si mie mi-a fost frica, dar pe noi nu ne afecteaza, el isi mai pierde sin putere. Daca ar fi sa cada ploaie acida ar afecta doar animalele si alimentele, deoarece norul este compus din cesiu si mult iod.

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Stai linistit norul nu a ajuns inca deasupra Romaniei.

| CARMENCITA explică:

Intrebam de norul radioactiv din Japonia de la centrala nucleara Fukushima si nu de cenusa cum ai raspuns.

| carpediem a răspuns:

Da. A trecut de Cluj, da' a zis ca mai vine ca acum e grabit si nu poate sa stea mult ca vine ploaia. Ce te sperii atat, oricum nu poti controla aproape deloc. Fi optimista si viata merge inainte. Bucura-te de viata. Carpe diem, daca sti ce inseamna!?

| ddeeapisicuta a răspuns:

Mah carmencita nu mai crede in toate prostiile ce naiba ...cand vine vine...in voia lui Dumnezeu.:-))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Norul de cenusa care a provocat haos in Europa se apropie de nord-vestul Romaniei.Stiu de pe www.protv.ro