| icEmaN10 a întrebat:

Cine stie ce inseamna idei poetice si realizarea artistica?

Răspuns Câştigător
| brunetzelu a răspuns:

Salut.Ideea poetica reprezinta ideea in jurul caruia este realizata poezia/strofa, la ce anume se refera poetul in strofa respectiva, iar realizarea artistica se refera la figurile de stil folosite de poet in conturarea ideii poetice. Sper ca ti.am fost de folosbig grin

4 răspunsuri:
| brunetzelu a răspuns:

Cu placerewinking

| icEmaN10 explică:

Ms. frumoswinking ma gandeam la genu asta, dar nu eram sigur mersiwinking

| DeeaStie a răspuns (pentru icEmaN10):

Hai, mai Mihnea, mai, dar cu cine faci tu romana? Lasa ca-i zic eu dirigai. haha nu stie ce e ideea poetica...

| Favorite a răspuns:

Care e ideea poetica in abece de tudor arghezi?