| elly1231 a întrebat:

Cine știe sau are idee ce simptome sunt observate la persoanele care au depresie?

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Foarte mult timp liber, prea puțină inteligență, nici un hobby.
Sau atunci când citești definiția stoicismului, iar ție ți se aplică doar antonimele ei.

| Freya1 a răspuns:

Cred ca apatia sau lipsa de viata.Schibarea brusca de comportament, neglijenta de sine mai ales dacă înainte persoana respectiva era una curata/ordonata acum nu ii mai pasa de aceste aspecte.Crize de nervi de mult ori nefondate, izolarea, consumul de alcool sau droguri dacă nu era dependent dinainte și multe altele.

| elly1231 explică (pentru Freya1):

Cred ca este cel mai adevărat și bun răspuns, mulțumesc frumos

| anonim3247 a răspuns:

După comportament

| steamrogue77 a răspuns:

Nu ai pofta de mâncare și chiar dacă ai, tot nu bagi nimic, toată ziua stai degeaba și te gândești la același lucru, asculți muzica trista care îți face și mai rau, plângi din senin, simți un gol în interior și un gust amar în gură