| RAY a întrebat:

Cine vrea sa conversam in limba germana?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar cei care o stiu la perfectie, si nu sint asa de multi, germana este o limbă frumoasă dar grea, nu este ca engleza, italiana sau spaniola, care sint limbi mai usor de învățat.

| RAY explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cate cuvinte folosesti zilnic diferite in lb romana?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru RAY):

La ce te referi m ai exact, că nu inteleg.

| RAY explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cate cuvinte vorbesti tu zilnic pe zi diferite, eu poate 30, 40, vezi tu folosim putine cuvinte, 80 la suta e limbaj non verbal, desi nu trebuie sa stii la perfectie si cele mai folosite cuvinte in limba aia, buna ziua, ce faci, cum esti etc