| RAY a întrebat:

Cineva pe aici care vrea sa vorbim despre fenomene paranormale, supranaturale sau pe subiecte stiintifice?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Mai bine ramai pe nemurirea sufletului si pe formula atractiei!

42 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Ce intelegi tu prin fantome?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ti s-a intamplat vreodata vreun fenomen supranatural?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Eu de fel nu cred in d-astea, nu mi s-a intamplat vreodata ceva paranormal. Tie?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Nici eu, dar ma plicti n-am ce face, atunci alt subiect crezi in premoniti? vorbitul cu mortii?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Astea ma depasesc pe mine, stii cum e, poate sa existe, poate sa nu existe,, nu neaparat ca eu nu cred sau cred, dar astea sunt chestii care tin de intamplarile personale, daca ti se intampla nu te crede nimeni, asa ca nu are rost sa te exteriorizezi.

Pana nu mi se intampla, nu cred!

| T0T a răspuns:

Fantoma are o înălțime cu 26 cm mai mică ca camera. Camera are o înălțime de 300 cm. Unghiul dintre latura care unește vârful capului fantomei cu podeaua de sub ușa camerei este de 30 de grade. Să se afle distanța dintre fantomă și ușa pe care victima ei urmează să intre.

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Ai grija,, ai fi intrat intr-o secta incornorata, a?))))

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Încoronată?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Aminteste-ti pe religie ce mi-ai zis, iti vei da seama inspre ce bat apropoul.

| RAY explică (pentru T0T):

Daca fantoma manca camera ce se intampla cu victima?

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Acum cât time se întâmpla?

| T0T a răspuns (pentru RAY):

Hm, răspunzându-mi la o întrebare cu alta. Fantoma mănâncă camera în timp ce rămâne în cameră? Dacă fantoma rămâne în cameră și mănâncă camera, atunci fantoma este de asemenea mâncată?

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Uiti de la mana pana la gura? Era sambata asta, da' uituc esti asa de tanar, la 30 de ani cred ca nici numele nu ti-l mai cunosti.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Aia cu omul controlat de evrei și de wikipedia?

| RAY explică (pentru T0T):

Nu, nu se poate manca singura nu are logica

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Intrebarea pusa de satanista aia care vindea gogosi calde, daca nu ma insel, cred ca era vorba si despre evrei si wikipedia acolo.

| T0T a răspuns (pentru Drimmero):

Aia care îi făcea pe creștini animalele pădurii? laughing

| RAY explică (pentru Drimmero):

Satanista aia nu vindea gogosi calde, in fapt crestinismul nu are sens fara satana

| Drimmero a răspuns (pentru T0T):

Aia, aia,, categoria religie e plina de trolli, eu chiar imi pierdeam vremea pe acolo acum cateva luni, nu stiu cum rezistam eu pe acolo/

| mudokins78 a răspuns:

Eu!
(noroc Ray)

| RAY explică (pentru mudokins78):

Salut,despre ce subiect?

| mudokins78 a răspuns (pentru RAY):

Extraterestri!
am vazut chestia asta aici, si nu stiu ce sa cred!,.
https://youtu.be/tthsARLRKmw?list=PLP1RcSJBI8fo2HZGbcVNxYCLy841139gr

| RAY explică (pentru mudokins78):

E un fake

| mudokins78 a răspuns (pentru RAY):

Cum poti sti?,. adica nu te contrazic! dar asa, ..cum iti dai seama?

| RAY explică (pentru mudokins78):

Isi folosesti creierul, hai la intrebarea mea cu frumusetea

| BlackRose03 a răspuns:

De cand fenomenele paranormale si supranaturale au legatura cu stiinta?
Dar...cred ca am vazut un OZN. =]]
Acum vreo 5 ani am iesit in curte cu fratele meu sa ne cautam tatal.
Era la baie si eu avand pe atunci frica de intuneric am asteptat in curte.
Atunci am vazut 3 lumini la distante mici una de alta.
Una era deasupra si 2 sub. Cele de sub prima se miscau in cercuri si isi schimbau culorile.
Era destul de departe si acel obiect cobora in jos pe Pământ.Cobora cu viteza în linie dreaptă si acele lumini isi schimbau culorile in fiecare moment.
Da, pare ceva ireal si nimeni nu m-ar crede, dar noaptea vad numeroase avioane si pot sa fac cu usurinta diferenta.
Nu stiu ce a fost, dar inainte si pana acum n-am mai vazut asta desi in fiecare noapte ma uit la cerul instelat pret de mai mult timp.
Nu susțin faptul ca ar fi fost un OZN sau un eveniment inexplicabil, dar nu mai văzusem asa ceva si sunt curioasă sa stiu ce era.

| RAY explică (pentru BlackRose03):

E pusa virgula nu au nici o legatura logic

| RAY explică (pentru BlackRose03):

De ce eu nu traiesc fenomene de astea cool, eu intr-o noapte am fost pe langa un cimitir nimic deosebit, numa alti traiesc chesti gen fuge moartele dupa ei, dupa mine nici alea nu invie, pai e frumos asa ceva, a vrut soramea sa ma sperie zero sanse

| Drimmero a răspuns (pentru BlackRose03):

Esti sigura ca acele lumini nu erau niste lasere cu care se distrau unii?

| BlackRose03 a răspuns (pentru Drimmero):

Daca nu eram sigura n-as fi comentat. =]]

| ShaOfHatred a răspuns (pentru BlackRose03):

Imi place numele tau.

| BlackRose03 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Mie nu, dar mersi. =]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paranormal si supranatural? Crezi prostiile astea?

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Logic ca nu, dar sunt curios de ce experiente au parte uni, vezi ca am scris si subiecte stiintifice

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Pai se cam bate cap in cap intrebarea ta. E ca si cu ai zice " hai sa vorbim de cum Dumnezeu a creat omul dar si cum omul se trage dintr.un stramos comun al maimutei". Ori una, ori alta. Nu are cum amandoua.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Haaaaaaaaaa buna asta, in sf am ras la glumea ta, pana mea eu nu cred in after life

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu prea ai cu cine discuta despre stiinta asa chesti de astea sunt mai populare cultural vorbind

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Baga intrebare la Stiinta si Filozofie. Sunt destui destapti pe acolo cred.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Mai bine ramai pe nemurirea sufletului si pe formula atractiei!

| sabinaca a răspuns:

Am avut ocazia sa traiesc o experienta putin mai ciudata, nu stiu daca a fost ceva paranormal sau nu, nu m-am simtit in pericol sau sperianta in momentul in care s-a intamplat, am fost mai mult intrigata; si totul a decurs astfel: era in jur de ora 6 dimineata, plecam de acasa pentru a prinde trenul catre facultate, mama mea imi ducea trolerul pana la iesirea din curte, iar eu duceam ghiozdanul. Eu am doi vecini, unul pe partea dreapta si unul pe stanga, pe mijloc este drumul prin care eu ajung la sosea, acest loc desparte cele doua proprietati ale vecinilor mei(informatie necesara). Coborand scarile spre iesirea din curte, pe la jumatatea drumului vad o lumina albastra in curtea vecinului din dreapta, lumina ce, eu consideram, cobora scarile; am presupus ca unul dintre ei are un telefon si probabil urmareste ceva in timp ce le coboara, iar eu vad lumina ecranului; mai fac doi pasi, acum ma ajunge din urma si mama mea, imi ridic privirea si vad exact aceeasi lumina, de aceeasi intensitate, aceeasi culoare, in curtea vecinului din stanga, mergand in linie dreapta spre spatele casei lui. Drumul ce trebuia parcurs din punctul A pana in B, este de minim 400 de metrii, astia 400 si ceva de metrii au fost parcursi in mai putin de 10 secunde, lucru imposibil si extrem de interesant. Am urmarit pret de cateva secunde ce se intampla si incercam sa inteleg, dar nu am reusit; am intrebat-o pe mama daca a vazut lumina, insa ea a vazut-o doar in cea de-a doua parte si ea era oarecum "miscata". Daca aveam timp, sigur as fi urmarit lumina respectiva pentru a vedea intreaga actiune.
Asta este tot, nu am mai vazut nimic de atunci si nici nu m-a afectat cu ceva, am considerat lucrul asta drept ceva discutabil si bun de analizat si format mici teorii pe moment, insa nu am facut un caz din asta, n-am inceput sa caut fantome, n-am inceput sa ma inarmez cu aghiazma sau cruciulite ori de cate ori parcurg drumul spre casa; fenomen paranormal sau nu, fie ca exista fantome sau nu, trebuie sa ramanem rationali si sa incercatim sa aflam, in limitele noastre, ce se afla in spatele lor.

| RAY explică (pentru sabinaca):

As vrea sa dezbatem un pic acest subiect cand ai timp eu imd ma culc, chiar e ceva ciudat

| sabinaca a răspuns (pentru RAY):

Imi pare rau ca nu am raspuns in timp util, sunt dispusa acum sa vorbesc despre asta.

| RAY explică (pentru sabinaca):

Pai poti vorbi