| Gaby212 a întrebat:

Coco Chanel spunea:"Singurii ochi frumosi sunt aceia care te privesc cu tandrete."
Cate dreptate avea,nu? Daca stai si te gandesti, iti vei da seama ca in spatele acestor cuvinte exista o interpretare mult mai profunda...

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Coco Chanel vindea rimel Chanel.
https://rimel.compari.ro/chanel.
După ce folosești rimel Chanel, ochii privesc cu tandrețe.
Coco vindea rimel de milioane.
Ca să atragă clientele. mințea cu nerușinare ca mai sus, ca să atragă cliente, să cumpere rimelul ei.
Aceasta este semnificația profundă, ba chiar adâncă.

| Gaby212 explică (pentru sadrian46):

Nu vad legatura...Asa ceva nu poate spune decat cineva limitat mental, scuze.

| sadrian46 a răspuns (pentru Gaby212):

Dacă dta nu vezi legătura, ce să fac, tot ce pot să îți spun este că ai o vedere oarecum limitată, dacă stau și mă gândesc. Dacă nu vindea ea rimel, o credeam.

| Gaby212 explică (pentru sadrian46):

Nu are legatura cu rimelul.Sunt o groaza de femei rimelate care au o privire oribila...Nu e reclama.

| christine99 a răspuns:

La o persoana pe care o iubesti te uiti mai cu drag, decat la un strain sau la o persoana pe care o displaci. Si cand privesti persoana de care esti atras, pupilele ochilor se dilata.

| Gaby212 explică (pentru christine99):

In mod bizar eu eram foarte atras de fosta mea iubita (Mda, fosta...Alegerea ei, daca era dupa mine ramaneam impreuna toata viata) si nu mi se dilatau pupilele cand o priveam. Odata chiar m-am uitat in oglinda.E un zvon cred.