| Greeneyes2222 a întrebat:

Considerati avortul un pacat?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, avortul este un păcat

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pacat ca se ajunge la asta.
Si pacat de sanatatea fraierei care deschide cracii cu toti prostii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca se vorbeste din punct de vedere religios, un pacat ca atare... din definitia lui, evident ca este un pacat. Adica... matematica, logica.

Daca se vorbeste ca metafora, ca este pacat ca nu s-a nascut acea persoana, atunci nu. Este decizia celor doi parteneri, in special al mamei, daca sa pastreze sau nu copilul. Iar daca este unul neprevazut, nedorit si alte motive personale, atunci... ar fi o decizie inteleapta probabil.

| CostinAlamariu a răspuns:

Uciderea este pacat deci rezulta logic ca avortul este pacat

| Teo29 a răspuns:

Pai acelui copilas ii bate deja inima si vezi ca misca pe ecograf. Daca faci avort, oare e un lucru corect?

| elennax a răspuns:

Mai bine avort decat sa abandonezi un copil sau sa nu ii poti oferi o viata buna.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru elennax):

Atunci de ce copiii abandonati nu sunt omorati? I-ai omorî tu daca ai avea ocazia? (Fara sa patesti nimic)

| Greeneyes2222 explică:

Sau ma rog, o crima

| drF a răspuns:

Depinde. Wach this for more https://youtu.be/mT9IILooNko