| RAY a întrebat:

Considerati ca indivizi care sunt respinsi de sexul opus pot ajunge sa urasca sexul opus? avea frustrari? complexe?

experiente persoane/ baieti care au fost respinsi de sexul opus ati ajuns misogini?

55 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

La început devii frustrat și le cauți nod în papură. Am avut și eu boală o perioadă pe ele. Apoi am înțeles că nu tot ce zboară se mănâncă. Suntem diferiți și nu oricine e o persoană potrivită pentru tine. Nu are rost să forțezi la nesfârșit fiecare interacțiune. În schimb poți ajunge să te cunoști mai bine pe tine și ce anume vrei de la ceilalți ca să nu mai ajungi să trăiești diverse drame inutile. Când cineva te refuză nu te refuză pe tine pentru că nici măcar nu a apucat să te cunoască. Refuză doar energia ta, faptul că nu simte acea chimie care să o facă să nu poată refuza interacțiunea cu tine. Și mi se pare normal să fie așa. Dacă îți pierzi timpul cu persoane ok-ish nu mai ai timp pentru cele foarte bune, care îți vor zgudui lumea din temelii într-un sens extrem de plăcut. Când cunoști pe cineva trebuie să ai starea aia de "Fuc k Yeah! Vreau să o cunosc mai bine". Un suflet pereche te provoacă măcar într-o singură privință. Dacă sentimentul e doar de a înlocui o plictiseală cu o alta nu e pentru tine. Calitate și nu cantitate. Îți vezi de viața ta până dai de o astfel de persoană, iar atunci accepți provocarea. După ce se termină toată povestea continui să mergi iar singur pe drumul tău, continuând să refuzi interacțiunile care nu îți spun nimic la nivel de spirit.

| Kaℓi a răspuns:

Mai bine sa ajunga misogini frustrati si complexati decat hartuitori obsedati si agresivi sad

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Cred ca nu e normal sa fi nici frustrat si complexat nici obsedat si agresiv si indiferent si celibatar daca vezi ca esti o persoana care nu atrage sexul opus, parerea mea

| Kaℓi a răspuns (pentru RAY):

Bineinteles ca nu e normal, dar, hei, tu ai pus intrebarea! tu ai luat in considerare posibilitatea aparitiei frustrarilor si a complexelor, eu doar mi-am spus parerea happy

| RAY explică (pentru Kaℓi):

Bine alea vin in mod involuntar nu in mod voluntar, cauzate de experiente anterioare, tu ai ales raul mai mic dar gandeste-te ca poate fi un pas intre cele doua

| Drimmero a răspuns:

Nici eu nu am avut marea cu sarea sau borcanele de miere, dar nu sunt frustrat si complexat,, merg mai departe, am puterea asta mentala,, nici misogin nu pot sa fiu/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Am auzit ca cele mai mari razboaie au fost cauzate de lipsa sexului, asa o fi?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

O prostie, te referi la cele mondiale? Nu are legatura una cu alta.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Da,aiurea ce sa spun, sa nu ma votati ca presedinte fratilor

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Daca ajungi presedinte, cred ca pui lacat peste relatii)))))

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cred ca o sa ajung in istoria umanitati

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Asa crud sa fii?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Daca as fi presedinte as legaliza marijuana si prostitutia man

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Asa exemplu le-ai da tu cetatenilor?)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Fara e urmatoarea. Marijuana e mai buna ca tigarea plus ca nu creeaza dependeta sau cancer dar partea "rea" e ca o poti cultiva la tine in curte pe cand tigarea o cumperi mereu, asta inseamna miliarde din taxe pe an care le/ar pierde. Asa si cu prostitutia. De ce e ilegala? Ca ****"i din guvern nu isi iau si ei partea lor. De asta in multe state e legalizata prostitutia, exista bordeluri care platesc taxe la stat.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Crezi ca nu stiu tara noastra e corupta si se oftica ca n-au partea lor? Ma refer la conducerea asta de 2 parale/

| RAY explică (pentru Drimmero):

Ar fi o fericire man in toata tara, ar munci uni si 12 ore am deveni o tara bogata, desigur limba va fi Germana da

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Mie mi-ar conveni sa fim o tara mult mai prospera si sa puna nemtii mana pe noi si sa ne faca si noua o tara mai modernizata, frumoasa este.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Corect,vad ca deja un votant am, sper ca ai peste 18 ani

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Tu crezi ca tastezi cu un plod? Evident ca am peste 18 ani...

| RAY explică (pentru Drimmero):

Doamne fereste man cred ca vorbesc cu un domn de vreo 60 de ani care vrea sa fie ultimul lui vot pe numele meu

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Sunt tanar, ma bucur de viata,, nu ma omor cu politica si cu prostiile astea, vreau sa-mi traiesc viata in liniste si armonie))))

| RAY explică (pentru Drimmero):

Desigur ca da

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Ce pare atat de imposibil faptul ca imi doresc doar liniste?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Si eu vreau liniste man,o viata normala fara datori,suferinte,tristete,respingeri din partea fetelor,fara sa fiu fratele fetelor, nu e imposibil e o stare normala de normalitate, la care cred ca tanjeste orice om rational, dar vezi tu din pacate mama natura a fost zgarcita cu uni in ceea ce priveste aspectul fizic asa ca decat sa fi frustrat, complexat mai bine indiferent si sa glumesti mereu, fara simtul umorului nu vad ce sens are viata sincer

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Corect,eu nu doresc altceva decat sa am o viata normala si lipsita de griji si stres,, atat, dar din pacate chiar nu se poate, stresul ma mananca de viu.

Am fost si eu candva genul ala de om caruia nu-i pasa si facea haz de necaz, era mai bine sa fi fost oare ca atunci, fara seriozitate?

| RAY explică (pentru Drimmero):

Man nu-i bine nici sa pui totul la suflet dar nici sa nu iei totul in ras, o balanta rationala, nu e ok sa razi ca ai 190 de kg e rational sa intelegi ca trebuie sa slabesti, nu poti lua totul in gluma dar nici sa fi negativist eu unu mereu caut o solutie la probleme nu ma plang, cei drept ma plang pe aici cateodata mai in gluma mai in serios, observ o lipsa a simtul umorului a multor persoane, persoane antisociale, depresive fara o viata sociala

| RAY explică (pentru Drimmero):

Esti un baiat ok man

| GoldenZenith a răspuns (pentru Drimmero):

Minți!

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

De asemenea!

| Drimmero a răspuns (pentru GoldenZenith):

Asa e, ai dreptate aici!

| RAY explică (pentru Drimmero):

Cu ce a avut dreptate man?

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Cu faptul ca sunt un plod neajutorat.

| RAY explică (pentru Drimmero):

Las ca asa incet evoluezi

| Drimmero a răspuns:

Asa ar fi cel mai indicat, sa ai mereu o roata de rezerva pentru a rezolva problema, si mai indicat este sa o rezolvi la timp, caci problema se adanceste prin tehnica bulgarelui de zapada prin rostogolire,, ai pus-o atunci.

Si eu sunt undeva la mijloc, rezolv ce am de rezolvat cu seriozitate si maturitate, dar am si un simt al umorului destul de mare, mai fac putin si haz de necaz.

| T0T a răspuns:

Eu disprețuiesc în general oamenii(nu pe toți), nu numai femeile, însă fiind băiat normal că mă concentrez mai mult pe atitudinea femeilor care de multe ori îmi displace iar asta nu e neapărat că sunt respins, că nu sunt întotdeauna, ci mă refer în general din faptele lor, modul în care arată că sunt chiar insensibile chiar dacă ele se consideră mai inteligente emoțional, ceea ce mie mi se pare un bull-***. De asemenea ce au ele mai mult decât bărbații e orgoliul și atitudinea de superioritate, fițele. Asta văd eu din ce trăiesc, nu e nevoie să mă contrazică cineva. Nu sunt misogin, căci nu judec o persoană că e femeie, ci o judec după ce o cunosc, însă femeile pe care le-am cunoscut sau le-am observat, majoritatea, se înscriu în cele descrise de mine.

| RAY explică (pentru T0T):

Ce ofera ele si pastreaza acel lucru, stiu foarte bine ca avem nevoie de acel lucru de asta se considera printese, ca cam atat ofera majoritatea sex si atat

| Nemessys a răspuns:

Nu ajuns sa urasca sexul opus. De cele mai multe ori ajung sa se urasc pe ei, sa se descurajeze si sa creada ca e ceva ciudat la ei. Daca un baiat e respins de o groaza de fete iti dai seama ca la un moment dat, o sa creada ca ori e prea urat, ori e prea nu stiu cum sau ca are nu stiu ce sau ca e,, blestemat". straight face Fel de fel de prostii. Cea mai mare prostie este sa ajunga la concluzia ca o sa moara singuri. Sunt o groaza de pusti de 14 ani FRUSTRATI pe teama asta si sincer, ma mir, ma enervez, dar ma si amuz pe seama lor. Cand vad acei pusti ca prietenii lor au iubite, ca se mozolesc, isi musca buzele sau fac schimb de saliva (pentru ca nu stiu ei sa sarute la varsta aia), bineinteles ca vor si ei, incearca cu vreo 2-3 pustoaice, nu-i merge.,, VAI... O SA MOR SINGUR! :'( "
Mama. iti dai seama cata drama? rolling on the floor. Zici ca ar avea 30 de ani sa mor de nu.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Dragul meu ce te faci cand ajungi la 27 si esti mereu respins de sexul opus, acei copii sunt imaturi dar ajungi la o varsta si cateodata prinzi o stare de furie, ura, frustrare, complexe

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Atunci da, in cazul tau chiar prinzi o stare de aia de ura DOAR de sexul opus. Adica tu la caracter esti chiar ok, la gandire nici nu mai zic. Sunt sigur ca ai fi in stare sa-ti intretii familia, sa-ti iubesti sotia si copii si tot asa. Dar uite. lucrul asta, care e un lucru FOARTE bun, nu este apreciat. Si nici eu nu inteleg de ce. Tu daca prinzi un sentiment de asta de ura si de furie, pe sexul opus, te inteleg PERFECT! Ca doar esti un exemplu pentru toti prostii care fac copii si dupa le iau alocatiile si o cheltuiesc in baruri.

Si eu, chiar daca am 16, tot mai am din cand in cand un sentiment de asta. mai mult de nervi cand vad unele fete ca sufera din cauza unor prosti. Si ca sunt o groaza de fete care vor relatii serioase chiar si de la varsta asta insa eu tot singur sunt. Chestia asta ma supara rau. Si acum tu probabil esti ceva gen,, wow. asta se plange ca e singur la 16 ani". Ma. intr-un fel da, intr-un fel nu. Dar totusi nu pot sa neg ca na nu ma enerfeaza faptul ca genul meu de baiat (care nu vreau sa ma laud dar e un exemplu) e evitat si un analfabet care vede numai **** la o fata ar fi mai ok, decat unul ca mine.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Man nu conteaza inteligenta,statul social,carcaterul,singurul lucru care atrage sexul opus este aspectul fizic,asa este scris in codul nostru genetic, desi nu trebuie sa fii suparat ca x are o fata frumoasa dar e analfabet sau agramat pur simplu a atras-o pe aia fizic,si eu m-am suparat pe fata ca nu vede atragator fizic dar nu e vina ei,e ca daca as spune de ce nu isi place mancarea x? vedem ca atractia nu o decidem noi, atractia e misterioasa, spontana, desi nu a vina unei fete ca nu e atrasa de tine, mine si e atrasa de x, la fel si la noi degeaba e olimpica dar nu e atragatoare fizic

| Nemessys a răspuns (pentru RAY):

Totusi, poate sa fie si atractie la caracter. Stii si tu cazuri in care 2 se intalnesc, unul dintre ei este dezamagit de atractia fizica a celuilalt, dar cu timpul parca, nu mai e la fel si incepe sa-l intereseze din ce in ce mai putin.

Si eu sunt convins ca daca as intalni o fata pentru prima data si ar avea un defect vizibil destul de... acceptabil, parca prima data as fi,, ewww", dar dupa,, mhm. este, este ok.", adica te obisnuiesti si incep sa ma atasez de fata aia atat de mult incat acel defect parca nici nu ma mai intereseaza. Dar totusi, depinde si ce are. Daca e una desfigurata. aia este.

| RAY explică (pentru Nemessys):

Cu timpul se naste o iubire platonica atat, nu poti iubi un om care il degusti fizic, eu m-am indragostit de vocea unei fete si de imaginea ei frumoasa desi am fost la 900 de km unul de altul, da iubirea este suprinzatoare nu spun ca nu

| T0T a răspuns (pentru Nemessys):

"Daca un baiat e respins de o groaza de fete iti dai seama ca la un moment dat, o sa creada ca ori e prea urat, ori e prea nu stiu cum sau ca are nu stiu ce sau ca e,, blestemat". straight face Fel de fel de prostii."
E logic că în situația asta vina ori e la el ori la majoritatea fetelor. Normal că mai logic e să își ia vina asupra lui decât să dea pe n femei. Vina ori e că arată urât, ori că nu au un caracter demn de invidiat, inteligență foarte multă și etc. deși dacă ajung să își pună problemele astea eu zic că sunt suficient de inteligenți pentru multe panarame ce le văd că optează pentru tipi mai analfabeți ca ele.

| Clorox a răspuns:

Intr-un fel da, stii si tu toata chestia care se intampla cu feministele si bla, bla, bla...
Dar exista si exceptii, trebuie sa ai mai mult de 2 neuroni ca sa stii ca daca o femeie ti-a gresit nu inseamna ca toate sunt la fel.
Nu am trait aceasta experienta, ci invers... Au fost fete care m-au placut si eu le-am respins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se întâmplă lucrul ăsta, dar nu are legătură neapărat cu genul. De exemplu, poți să ai experiențe urâte legate de colegi/profesori și să urăști școala. Important e să nu generalizăm, să încercăm pe cât posibil să cunoaștem dedesubturile caracterului pe care îl are persoana din fața noastră. Deși, recunosc, de multe ori mă bazez pe intuiție și nu dă greș.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita/te pe Youtube, cauta "feministe" care sunt de fapt sexiste. Toate mici grase si urate. De ce crezi oare ca au ajuns sa urasca genul opus? Ca arata ca dracu si nimeni nu le baga in seama. Asa e si la baieti barbati.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Adevarul e ca sunt urate si frustate, complexate, fiecare are un loc pe lumea, imi place ca bacemi vorbeste de spiritualitate dar eu nu cred in asa ceva, cum sa imi gasesc pacea sufleteasca, sa ma calugaresc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

El se refera mai mult la ceva de genul " invata sa te iubesti tu pe tine intai ". Daca tie nu iti place de persoana ta, clar nu se gaseste altul sa o faca.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ok nu ma calugaresc, o sa ma accept pe mine, gata cu filmele pentru adulti ma voi iubi in fiecare doar pe mine in fiecare seara, ma sincer eu ma vad ca fiind dragut in oglinda doar ca trebuie sa scap de burtica

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Fiecare avem ceva care nu ne place la corpul nostru. Asta e.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Asa e

| Bacemi a răspuns (pentru RAY):

Eu am vrut să mă călugăresc. Am fost la o mănăstire și toate cele. Dar mi-am dat seama că nu e soluția. Cel puțin nu pentru mine. Așa că am plecat și am pus definitiv lacăt religiilor. Asta mi-a permis să devin cu adevărat spiritual. A fost o transformare de care am avut nevoie, un moment crucial în definirea mea. Nu vei ajunge niciodată cine poți fi dacă nu guști extremele. Doar asta definește propriul echilibru.

| Elenamusic a răspuns:

1 asta poate fi doar in capul tau. 2 un baiat considera ca daca o fata il raneste inseamna ca toate sunt la fel. 3 daca un sex opus te raneste nu inseamna ca alta persoana nu te poate iubii. Ai complexe doar atunci când o fata cu fite te ia la misto si te umileste, sau atunci când iti place o fata si ea alege pe unu m ai frumos. Nu ganditi ca daca nu ai iubita nu o sa ai niciodata. Fiecare este special in felul lui si fiecare are calitati diferite. Sfat considerativa propriul dusman si incercati sa fiti buni pentru voi, cu timpul cineva va vedea ce calitati aveti si ve-ti invinge propriul razboi cu tine insuti.

| RAY explică (pentru Elenamusic):

Vorbesti de parca nu as putea trai fara a avea iubita